Rastislav Búgel
Kultúra
Obľúbené sviatky sa blížia: TOTO je kompletný vianočný program!
Aj tento rok sa v meste pod Zoborom môžeme tešiť na bohatý program Vianočnej Nitry. Pozrite si, čo všetko nás v našom meste čaká.
Vianoce nám aj tento rok pod Zoborom spríjemní bohatý vianočný program. Vyberie si z neho naozaj každý.
SVÄTOPLUKOVO NÁMESTIE
- 29.11.-20.12. NITRIANSKE VIANOČNÉ MESTEČKO
- Čarovná atmosféra, voňavé dobroty, darčeky pod stromček a bohatý program
- 6.12. / nedeľa 17:00 Martin Harich
- 17:50 MIKULÁŠ v Nitre
- Mikulášsky ohňostroj
- Slávnostné rozsvietenie stromčeka
VIANOČNÉ PÓDIUM
- 8.12. / utorok 15:00 Vianočné pozdravy detí z MŠ Mostná, MŠ Za Humnami, MŠ Beethovenova, ZŠ Beethovenova a ZŠ Nábrežie mládeže
- 17:00 Večerníček
- 17:30 ARS Studio – divadielko
- 18:00 FS Kamenec
- 18:45 DH Žikavanka
- 20:00 Pengagi
- 9.12. / streda 17:00 Janissa
- 18:00 SZ Dúha
- 18:30 SZ Nitria
- 19:00 VEČER S UKF
- 10.12. / štvrtok 17:00 Večerníček
- 17:30 SS Lipa
- 18:00 FS Koniarovčanka
- 19:00 HS Fenix
- 11.12. / piatok 17:00 Večer na MAX plný súťaží, darčekov, zábavy a skvelým hudobným programom s OC MAX Nitra
- 12.12. / sobota 17:00 DFS Zbežanček
- 17:30 FS Tradícia Dražovce
- 18:15 DFS Sílešánek
- 19:00 Harvestri
- 13.12. / nedeľa 17:00 Divadlo Bez opony
- Aladinova lampa
- Rozprávka z končín bájneho Orientu, pri ktorej sa sami budete pýtať, čo by ste si priali pri pošúchaní zázračnej lampy, v ktorej už stáročia prespáva mystický gin
- 18:00 FS Močenčanka
- 18:30 Vianočný DABček
- 19:30 Milan Veróny & Band
- VEČER SO SWAN
- 15.12. / utorok 15:00 Vianočné pozdravy detí z MŠ Staromlynská, MŠ Platanová, MŠ
- Štiavnická, MŠ Párovská, MŠ Nábrežie mládeže, ZŠ kráľa Svätopluka a ZŠ Benkova
- 17:00 Večerníček
- 17:30 FS Baranek
- 18:00 SZ Lipka
- 18:30 SZ Gloria
- 19:00 Kitchen Grass
- 16.12. / streda 17:00 ART Pegas
- 17:30 Skupina Lúč Lužianky
- 18:15 Lukáš Dávid
- 19:00 KatArs
- 19:45 Los Cassetos
- 17.12. / štvrtok 17:00 Večerníček
- 17:30 Arrowroses
- 18:00 SZ Emerám
- 18:30 SS Nevädza
- 19:00 Penco&Eichel&Danča
- 18.12. / piatok 17:00 Seniorské srdce Ludanice
- 18:00 DFS Jelenček
- 18:30 FS Jelenčan
- 19:00 Dany M
- 20:30 Carpe Diem
- VEČER S NOCR
- 19.12. / sobota 17:00 Divadlo Harry Teater
- 18:00 FS Čeľaďania
- 19:00 Dominika Titková & Friends
- 20:30 DORA
- 20.12. / nedeľa 17:00 Divadlo HotelMaria
- 18:30 Martin István Band
- 20:30 La3no Cubano
AULA SPU
- 9.12. / streda Pozdrav SPU
- EVANJELICKÝ KOSTOL SVÄTÉHO DUCHA V NITRE
- 9.12. / streda 17:00 Vianočný benefičný koncert
- Usporiadateľ: Zväz zdravotne postihnutých Nitrianskeho kraja
- Vstupné dobrovoľné
- 12.12. / streda 17:00 Večer hudby a slova
- Podujatie na pamiatku Johanna S. Bacha (330.výr. narodenia) a Alberta Schweitzera (140.výr. narodenia)
- Organ: Vladimír Kopec, slovo: Ivan Eľko
- 10.1.2016 / nedeľa 17:00 Benefičný koncert
- Koncert na podporu Evanjelickej zborovej diakonie Nitra
- Organ: Marek Štrbák
SYNAGÓGA
- 13.12. / nedeľa 18:00 XII. Strieborný večer Evy Pavlíkovej
- Hostia: Cimbalová hudba Zobor, Jana Lieskovská, Ingrid Menkyová, Otokar Klein
- Vstupné: 14,–€, predpredaj NISYS
PIARISTICKÝ KOSTOL SV. LADISLAVA
- 3.1.2016 / nedeľa 16:00 Novoročný koncert Nitrania Nitranom
- Účinkujú: Orchester Collegia cantorum a nitrianski sólisti pôsobiaci v profesionálnych telesách
- 19:00 Novoročný koncert Katedrálneho spevokolu Emerám
KATEDRÁLA – BAZILIKA SV. EMERÁMA
- 6.1.2016 / streda 16:00 Betlehemský pozdrav z Kysúc
- Účinkujú: FS Bystrica, ĽH bratov Kováčovcov z Novej Bystrice, ŽSS Dolinka. Vstup voľný
MIKULÁŠSKE A ADVENTNÉ PROGRAMY V MESTSKÝCH ČASTIACH:
KD MLYNÁRCE
- 5.12. / sobota 15:00 Zimná rozprávka
- Predstavenie Divadielka Svetielko pre deti, mikulášska nádielka
KD PÁROVSKÉ HÁJE
- 5.12. / sobota 16:00 Guliverove Vianoce
- Predstavenie Divadla HotelMária pre deti, mikulášska nádielka
KD DOLNÉ KRŠKANY
- 12.12. / sobota 15:30 Svetielka Vianoc
- Vianočné pásmo, účinkujú: deti MŠ a ZŠ, deti z eRka v Krškanoch, SZ Lipka, FS Kamenec
KSC JANÍKOVCE
- 13.12. / nedeľa 15:30 Vianočný koncert Roba Kazíka
MESTSKÁ HALA KLOKOČINA
- 14.12. / pondelok 18:00 Čaro Vianoc
- Slávnostný galakoncert. Účinkujú: OĽuN Miroslava Dudíka, J.Bernáthová, J.Fogašová, J.Babjak, M.Babjak, O.Klein, nitrianske spevácke zbory
- Vstup voľný
MIKOVÍNIHO ULICA, KLOKOČINA
- 18.-19.12. / piatok-sobota
- 13:00–16:00
- Vianoce na Klokočine
KD DRAŽOVCE
- 20.12. / nedeľa 16:00 Vôňa tradícií Vianoc
- Účinkujú: deti MŠ a ZŠ v Dražovciach, Pro Ponitran – Spevuľky, FS Tradícia
Môže vás zaujímať:
Obľúbené sviatky sa pomaly blížia: Na námestí už stojí vianočný stromček!
Foto: ilustračné
Zdroj: Dnes24.sk