Peter Klimant Správy

Nový primátor Zlatých Moraviec Dušan Husár: Prvé slová po volebnom víťazstve!

Je rozhodnuté. Až do konania komunálnych volieb v roku 2018 povedie naše mesto Dušan Husár. Boli sme zvedaví na jeho prvé reakcie k volebnému víťazstvu. Čo nám prezradil?

Ilustračný obrázok k článku Nový primátor Zlatých Moraviec Dušan Husár: Prvé slová po volebnom víťazstve!
Zdroj: TASR

Doplňujúce voľby máme za sebou. Ich víťazom sa stal súčasný mestský poslanec a riaditeľ Strednej odbornej školy technickej Dušan Husár, ktorého podporovala politická strana Smer-SD. Vo voľbách sa mu podarilo získať až 1549 platných hlasov, čo je o 526 hlasov viac ako mala druhá v poradí – Marta Balážová.

Husár: Očakával som, že možno vyhrám

Nového primátora nášho mesta sme kontaktovali tesne po uverejnení oficiálnych výsledkov. Tie, ako nám prezradil, ho až tak veľmi neprekvapili. „Zatiaľ ešte nie som v nejakej eufórii, pretože presne si uvedomujem, čo ma čaká. Nehovorím, že ma to prekvapilo, ale očakával som tak, že možno vyhrám alebo najhoršie budem druhý. Mal som dobrý pocit z volebnej kampane, takže až tak veľmi ma to neprekvapilo, že som vyhral,“ povedal pre Moravce 24 Dušan Husár, ktorý zároveň prezradil, že trošku ho ale prekvapil rozdiel v počte hlasov, najmä tesný rozdiel medzi Balážovou a Martincom.

Okrem jeho prvotných pocitov z víťazstva nás taktiež zaujímalo, ako plánuje osláviť svoj triumf. „Nejaké veľké oslavy nechystám. Teraz práve pripravujeme také stretnutie s kamarátmi a priateľmi, ktorí ma podporovali, doposiaľ som bol ale doma,“ povedal nám Husár v sobotu večer.

Prvé kroky vo funkcii?

Aké budú jeho prvé kroky v úrade primátora, nám zatiaľ prezradiť nevedel. Najbližší týždeň ho podla jeho slov ešte čaká viacero povinností spojených s riaditeľovaním strednej školy. „V pondelok máme finančnú kontrolu, v utorok a v stredu som na služobnej ceste. Štvrtok a v piatok by som mal byť dokonca v Brne. Takže určite teraz vám tie prvé kroky v úrade neviem povedať,“ vyjadril sa Husár, ktorý je ešte oficiálne stále riaditeľom zlatomoraveckej ško­ly.

Prečítajte si tiež: Oficiálne výsledky volieb v Moravciach: Primátorom sa stal Dušan Husár

Kedy presne príde u túto funkciu zatiaľ ešte taktiež povedať nevedel. „To je tiež ďalšia vec. Musím komunikovať s úradom, odborom vzdelávania a kultúry. Prebrať postup, kto bude vymenovaný na riaditeľa, teda kto poverený bude do výberového konania. Toto sú všetko úkony, ktoré budem musieť riešiť tento týždeň. Z môjho pohľadu je dneska predčasné hovoriť kedy a tieto veci musím nejakým spôsobom tento týždeň poriešiť,“ dodal na záver novozvolený primátor Zlatých Moraviec.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie