Správy Samospráva

Nový chodník v prílepskom parku: Uľahčuje prístup k multifunkčnému ihrisku

Mesto dalo vybudovať nový chodník v areáli parku v Prílepoch. Zámkova dlažba spája tunajší kultúrny dom s multifunkčným ihriskom a Ulicou Parková.

Ilustračný obrázok k článku Nový chodník v prílepskom parku: Uľahčuje prístup k multifunkčnému ihrisku
Zdroj: Dnes24.sk

Multifunknčé ihrisko bolo v mestskej časti Prílepy otvorené na jar tohto roku. Nachádza sa v miestnom parku. Ešte do nedávna mu však chýbal riadny spojovací chodník.

Deti a športovci sa mohli k ihrisku dostať len po prašnej parkovej cestičke. Samospráva tu preto dala vybudovať riadny chodník zo zámkovej dlažby.

Nový chodník sa tiahne od prílepského kultúrneho domu, prechádza cez park až k ihrisku a pokračuje ďalej na Ulicu Parkovú.

„Chodci už nebudú prechádzať cez multifunkčné ihrisko, ale obídu ho po chodníku. A športuchtivá mládež sa dostane k ihrisku po chodníku a nie po blate, tak ako to bolo doteraz,“ povedal poslanec za mestskú časť Prílepy a viceprimátor mesta Marek Holub.

Nový chodník bol vybudovaný za peniaze z rozpočtu Mesta Zlaté Moravce. Podľa vyjadrenia Mareka Holuba vyšiel celý projekt na sumu 5 493 eur.

Zhotoviteľ stavby bol vybratý na základe verejnej súťaže. Tá mala jedno kritérium. Vyberalo sa podľa najnižšej ceny za dielo.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie