Nové pracovné miesta: Pri Zlatých Moravciach by mal vzniknúť výrobný areál

Dobré správy pre náš región. V blízkosti Zlatých Moraviec by mal vzniknúť nový výrobný areál, ktorý by mal zamestnať stovky ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Nové pracovné miesta: Pri Zlatých Moravciach by mal vzniknúť výrobný areál
Zdroj: TASR

V katastrálnom území obce Čierne Kľačany v okrese Zlaté Moravce by mala vzniknúť novostavba výrobno-skladovej haly s administratívnymi priestormi R1 Park I. Areál by mal byť podľa zámeru, ktorý predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie spoločnosť Design Engineering, a.s., Bratislava, zameraný na ľahkú strojársku a elektrotechnickú výrobu – vývoj, výrobu pre strojárenský priemysel a logistický priemysel. Činnosť bude umiestnená v rámci vznikajúcej lokality výrobného územia Olichov v blízkosti cesty I/65 a rýchlostnej cesty R1. Pozemok s výmerou 147.370 metrov štvorcových je v súčasnosti charakterizovaný ako orná pôda.

Podľa investora bude výrobno-skladovú halu možné rozdeliť na samostatne oddelené priestory so zázemím. Dispozične bude možné pripraviť 13 samostatných priestorových jednotiek, časť z nich bude slúžiť na logistické účely, časť na výrobné. Užívateľmi budú jednotliví nájomcovia výrobno-logistických priestorov.

V novom areáli by malo vzniknúť 460 pracovných miest, z toho 60 v administra­tíve, 400 vo výrobe. Predpokladané investičné náklady dosahujú 100 miliónov eur. Začiatok výstavby je naplánovaný na marec budúceho roka, výstavba by mala byť ukončená do konca roka 2021.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR