Ilustračný obrázok k článku Nitriansky kraj si uctil osem osobností: Kto sa tešil z prestížneho ocenenia?
Zdroj: Rastislav Búgel

Nitriansky kraj si uctil osem osobností: Kto sa tešil z prestížneho ocenenia?

Nitriansky samosprávny kraj ocenil viacero významných osobností. Pozrite si, kto si prevzal ocenenie za rok 2019 a 2020.

Správy
Správy

Nitriansky kraj si uctil osem osobností: Kto sa tešil z prestížneho ocenenia?

Nitriansky samosprávny kraj ocenil viacero významných osobností. Pozrite si, kto si prevzal ocenenie za rok 2019 a 2020.

Ilustračný obrázok k článku Nitriansky kraj si uctil osem osobností: Kto sa tešil z prestížneho ocenenia?
Zdroj: Rastislav Búgel

V Koncertnej sále Župného domu v Nitre sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK).

„Ocenenia boli odovzdané osobnostiam za rok 2020, ale dodatočne aj za rok 2019, pretože v dôsledku koronavírusovej pandémie sa v roku 2020 nemohlo odovzdávania najvyšších ocenení Nitrianskeho samosprávneho kraja uskutočniť,“ skonštatovala hovorkyňa predsedu NSK Oľga Prekopová.

Cenu Nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2019 za osobný prínos k rozvoju stredného školstva, kultúry, histórie a historických a kultúrnych tradícií najmä pre deti a mládež v Nitrianskom samosprávnom kraji prevzal Miroslav Pius. Cenu NSK za rok 2019 za celoživotné dielo v oblasti divadelnej tvorby pre deti a mládež, ako aj reprezentáciu Nitrianskeho samosprávneho kraja doma i v zahraničí prevzala Mária Záturová.

Ďalší ocenení

Cenu NSK za rok 2019 za mimoriadny osobný prínos k rozvoju podnikateľského sektora v Nitrianskom kraji, zavádzanie inovatívnych výrobných procesov v oblasti elektroniky a automatizácie, ako aj reprezentáciu NSK na Slovensku i v zahraničí prevzal Ján Fülöp.

Cenu Nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2020 za zásluhy a osobný prínos v oblasti charity a sociálnej práce a reprezentáciu NSK na Slovensku i v zahraničí prevzal Juraj Barát. Cenu NSK za rok 2020 za zásluhy a osobný prínos v oblasti archeológie a archeologických výskumov zvlášť Nitrianskeho regiónu a reprezentáciu NSK na Slovensku i v zahraničí prevzal Matej Ruttkay.

Prečítajte si tiež

Cenu NSK za rok 2020 za zásluhy a osobný prínos v oblasti poľnohospodárstva, športu, a historickej fotografie v Nitrianskom regióne a reprezentáciu NSK prevzal Vladimír Vnuk.

Získali aj peniaze

Cenu NSK za rok 2020 za celoživotné zásluhy a osobný prínos v oblasti poľnohospodárskej vedy a výskumu a reprezentáciu Nitrianskeho samosprávneho kraja na Slovensku i v zahraničí pre Štefana Mihinu, in memoriam, prebrala manželka zosnulého Marta Mihinová.

Pamätnú plaketu predsedu NSK za celoživotné zásluhy a osobný prínos v oblasti pôdohospodárstva, krajinnej ekológie, histórie, publicistiky a verejnej služby v NSK prevzal Štefan Košovan.

Nitriansky samosprávny kraj udeľuje Cenu NSK od roku 2009 ako najvyššie vyznamenanie osobám, ktoré obzvlášť významným spôsobom prispeli k rozvoju kraja, obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými činmi a zaslúžili sa o rozvoj priateľstva medzi národmi a regiónmi sveta. Cena pozostáva zo zlatej plakety, pamätnej listiny a finančného ocenenia v sume 1 000 eur. Získalo ju už 29 osobností.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie zaujímavé čítanie

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín