Rôzne

Netradičná akcia na pôde gymnázia: Ľudia si môžu prísť obmeniť svoj šatník

V Gymnáziu Janka Kráľa sa bude konať zaujímavá akcia. Vďaka prvému zlatomoraveckému SWAPu sa pomôže našej planéte a obnovíte si svoj šatník.

Ilustračný obrázok k článku Netradičná akcia na pôde gymnázia: Ľudia si môžu prísť obmeniť svoj šatník
Foto: Ľubo Baran

Prvý zlatomoravecký SWAP sa uskutoční 1. júna 2019 v aule Gymnázia Janka Kráľa so začiatkom od 14:30 hodine. Ako uvádza skupina Zerowastesk, organizátor podujatia, cieľom akcie je odbremeniť našu planétu od nadbytočného oblečenia a zároveň si obnoviť svoj šatník udržateľným spôsobom.

„Na SWAPE sa veci vymieňajú, nepredávajú. Vyber to najlepšie zo svojho šatníka čo už nenosíš, pretože ti nesedí veľkosť alebo to už napríklad nezapadá do tvojho štýlu. Takéto kúsky môžu poputovať do skrine niekomu inému a dostanú druhú šancu,“ vysvetľuje organizátor.

SWAPOVAŤ sa bude dámske, pánske a detské oblečenie. Z každej kategórie môžete priniesť najviac 15 ks vypratého a vyžehleného oblečenia. Koľko kusov prinesiete toľko si môžete odniesť domov. „Veríme, že prežijeme pekné,priateľské popoludnie a pritom ušetríme nielen niekoľko tisíc litrov vody, ktoré by sa použili v módnom priemysle na výrobu nového oblečenia. Dúfame, že každý si nájde niečo čo ho osloví,no ak nie,nezúfajte a ste vítaní aj nabudúce,“ dodáva organizátor.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie