Správy

Nemocnica otvorila novú poradňu. Určená je pre pacientov s chronickými ranami

V Nemocnici Zlaté Moravce, ktorá je členom skupiny AGEL SK, otvorili novú odbornú poradňu chronických rán a stómií. Čo všetko bude riešiť?

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica otvorila novú poradňu. Určená je pre pacientov s chronickými ranami
4
Galéria
Zdroj: Nemocnica Zlaté Moravce

Ako informovalo vedenie nemocnice, poradňa sa zaoberá problematikou preležanín, diabetických defektov, vredov predkolenia, ťažko liečiteľných operačných rán a iných dlhodobo sa nehojacich defektov, ako aj stómií. Nová poradňa funguje v rámci chirurgickej ambulancie a využívať má moderné metódy liečby.

Poradňu si v pondelok 11. novembra 2019 bol osobne pozrieť predseda predstavenstva a generálny riaditeľ AGEL SK, Michal Pišoja, v sprievode primátora Zlatých Moraviec Dušana Husára, člena dozornej rady AGEL SK Milana Leckéšiho a predsedu predstavenstva Nemocnice Zlaté Moravce a.s. Miroslava Jašku.

„Každého pacienta nielen prezrieme a ošetríme, ale ponúkneme mu tiež rady pre domáce ošetrovanie podľa najnovších trendov, individuálne odporúčaných jeho ťažkostiam,“ vysvetľuje primár chirurgického oddelenia Nemocnice Zlaté Moravce Jozef Hanzel.

Priestory poradne sa nachádzajú v pavilóne chirurgických disciplín na vyvýšenom prízemí vľavo, oproti sonografickej ambulancii. V prevádzke bude dva dni v týždni. „Aby mohla poradňa slúžiť pacientom, bolo potrebné upraviť pôvodné priestory. Tie dostali novú maľovku, vertikálne žalúzie, na mieru vyrobený nábytok a vymenená bola aj podlahová krytina. Ambulanciu z veľkej časti nemocnica zabezpečila sponzorsky,“ uviedlo vedenie nemocnice.

Na vyšetrenie môžu pacienti prísť na základe žiadanky od všeobecného lekára. Objednať sa môžu osobne alebo telefonicky na čísle 037/6905204. Prevádzková doba poradne je naplánovaná na utorok a štvrtok, pričom v oba dni sú ordinačné hodiny v čase od 12:30 do 15:00. V prípade zvýšeného záujmu zo strany pacientov nemocnica plánuje zvážiť aj ich úpravu.

,,K rozhodnutiu zriadiť poradňu chronických rán a rozšíriť tak škálu poskytovanej zdravotnej starostlivosti sme pristúpili hlavne pre zvýšený záujem pacientov o tento druh služby v našom regióne. Do úvahy sme vzali aj našu snahu byť k pacientovi bližšie. Chorí pacienti u nás dostanú neoceniteľné rady, ktoré budú poskytovať naši skúsení odborníci“, uviedol predseda predstavenstva Nemocnice Zlaté Morave Miroslav Jaška.

Nemocnica otvorila novú poradňu. Určená je pre pacientov s chronickými ranami
4
Galéria
Zdroj: Nemocnica Zlaté Moravce
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie