Peter Klimant Futbal Futbal

Napínavý duel do samého konca: ViOn hral s Podbrezovou vyrovnanú partiu

V sobotu odohrali futbalisti Zlatých Moraviec zápas piateho kola jesennej časti Fortuna ligy 2015/2016. Ich súperom bola Podbrezová.

Ilustračný obrázok k článku Napínavý duel do samého konca: ViOn hral s Podbrezovou vyrovnanú partiu

Silná prietrž mračien posunula začiatok stretnutia o trištvrte hodinu. Domáci začali ofenzívne a už v 3. minúte Glavaš z bránkovej čiary ponúkol tutovku Plojovi, ktorého strelu vychytal Kuciak. O štyri minúty sa na brankára hostí rútil sám Cebara, ten však jeho strelu fantasticky vyrazil. Na odrazenú loptu nabiehal Glavaš, v pokutovom území ho nedovolene zastavil Pimpara a nariadený pokutový kop s istotou premenil Tawamba – 1:0.

Postupne sa hra vyrovnala a boli to „železiari“, ktorí sa snažili o vyrovnanie skóre. V 17. minúte skúšal šťastie Mehanovič, jeho lišiacku strelu z rohu šestnástky Ranilovič v poslednej chvíli vytesnil na roh. Po polhodine hry vyslal nepríjemný projektil z 18-tich metrov Migaľa, Ranilovič na dvakrát kryl. V 36. minúte Mehanovič vypálil z hranice šestnástky, brankár domácich jeho strelu neudržal a Melunovič z ofsajdovej pozície z troch krokov prestrelil.

Po zmene strán to boli hostia, ktorí neustále obliehali pokutové územie domácich so snahou o vyrovnanie. V 49. minúte sa po zmätkoch v obrane dostal k strele hosťujúci Gál-Andrezly, mieril však tesne vedľa ľavej žrde. Po hodine hry opäť ten istý hráč vystrelil z rohu šestnástky, Ranilovič reflexívne vyrazil na roh. Čo malo prísť, to prišlo v 70. minúte, do centrovanej lopty Andriča sa šikovne položil Sabler a hlavičkou aj s pomocou ľavej žrde vyrovnal. Do vedenia išli hostia v 77. minúte, keď nedorozumenie v strede domácej obrany využil Almaský, ktorý šikovným lobom prekonal zle vybiehajúceho Raniloviča. Vyrovnanie prišlo takmer okamžite, Tawamba vysunul striedajúceho Bambu a ten s prehľadom prekonal bezmocného Kuciaka. V infarktovom závere mohol strhnúť víťazstvo na domácu stranu Tawamba, no v prvom prípade mieril tesne mimo a v druhom ho v čistej príležitosti vychytal Kuciak.

ViOn Zlaté Moravce – ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:0)

Góly: 8. Tawamba (z 11 m), 78. Bamba – 69. Sabler, 77. Almaský. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Majkič, Tipurič, Perišič, Cebara – Pimpara, 1182 divákov

Zostavy a striedania:

• ViOn Zlaté Moravce: Ranilovič – Souza, Tipurič, Pintér – Orávik, Majkič (52. Krznarič), Perišič, Ploj (68. Bamba) – Cebara (57. Rejdovian), Tawamba, Glavaš
  • ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Andrič, Kupčík, Pimpara, Migaľa – Vajda (46. Kochan) – Gál-Andrezly, Mehanovič, Almaský – Vaščák (62. Žilák), Melunovič (46. Sabler)