Futbal

Na zasneženom trávniku sa našim nedarilo: Zlaté Moravce podľahli Trnave

Jarná časť Fortuna ligy začala. Cez víkend sa v Zlatých Moravciach uskutočnil duel ViOnu proti mužstvu Spartak Trnava. Hralo sa na zasneženom trávniku.

Ilustračný obrázok k článku Na zasneženom trávniku sa našim nedarilo: Zlaté Moravce podľahli Trnave

V mrazivom podvečere vyšiel úvod stretnutia spartakovcom dokonale. Už v 11. minúte Čanturišvili polovysokou strelou spoza šestnástky nachytal Kováča na hruškách a bolo 0:1. Skóre sa opäť menilo už o 5 minút. Vlasko rozhral rohový kop, loptu hlavou posunul do malého vápna Tóth a Pehlivan z troch krokov pohodlne skóroval. Prebiehala 26. minúta, Vlasko šikovne vysunul Egha a ten presnou strelou vedľa vybiehajúceho Kováča poslal hostí už do trojgólového vedenia. V 34. minúte Vlaskovu dobre mierenú strelu pod brvno Kováč vyrazil na roh. Zaskočení domáci sa počas celého 1. polčasu nedostali ani na dostrel trnavskej brány.

Aj do 2. polčasu vstúpili lepšie hostia, ktorým neprekážalo ani husté sneženie. V 50. minúte agilný Vlasko rozhral štandardnú situáciu, Egho však hlavou mieril iba do brvna. Po hodine hry bolo už 0:4. Z hranice šestnástky napriahol Kadlec a s pomocou teču Horníka jeho strela skončila za Kováčovým chrbtom. V 78. minúte našiel Šašinka na hranili malého vápna striedajúceho Harbu, ktorého hlavička skončila na pravej žrdi Vantrubovej brány. V 81. minúte po ruke Čonku v pokutovom území zahrával pokutový kop Šašinka a nedal Vantrubovi šancu – 1:4. V 89. minúte sa ešte zaskvel Kováč, ktorý efektne vytlačil Pehlivanovu strelu k ľavej žrdi. Jednoznačné víťazstvo hostí bolo úplne zaslúžené.

Hlasy trénerov

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Musím zagratulovať Nestorovi k víťazstvu. Trnava má výborne pripravené mužstvo. Mňa mrzí množstvo odchodov hráčov cez zimnú prestávku. Dnes sme prehrali 90 percent osobných súbojov. Hostia presne vedeli, čo chcú a trestali nás za každú chybu. Druhý polčas bol len boj, tam nie je čo hodnotiť. Želám hosťom titul.“

Nestor El Mahdioui Maestro, tréner Spartaka: „Vo futbale sú začiatky stretnutí vždy veľmi dôležité. Tento zápas sme začali výborne. Ako je Trnava pripravená na jarnú časť sezóny, ste videli dnes. Druhý polčas bol ťažký pre husté sneženie. V zápase sme vyhrávali množstvo osobných súbojov, čo bolo veľmi dôležité.“

ViOn Zlaté Moravce-Vráble – Spartak Trnava 1:4 (0:3)

• Góly: 81. Šašinka (z 11m) – 11. Čanturišvili, 16. Pehlivan, 26. Egho, 61. Kadlec. Rozhodovali: Pavlík – Slyško, Lieskovský, bez karát, 1874 divákov.

Zostavy a striedania:

• ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Kotula, Horník, Nikolić, Chren – Bariš – Cleber (56. Harba), Karlík (32. Rigo), Šašinka, Ewerton – Bartolomeu (46. Urgela)
  • Spartak Trnava: Vantruba – Kadlec, Tóth (68. Hladík), Godál, Čonka – Sloboda, Pehlivan – Jirka (63. Ofosu), Vlasko (79. Pekár), Čanturišvili – Egho