Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  21 °C
Kristína Striešková Od Vás

Na Pezinskej Babe sme dojazdili

Dnes sa naplnili zlé predpovede pre fanúšikov motoristického športu, najmä pre milovníkov pretekov automobilov do vrchu.

Končí sa tak éra tradície jedného z najnavštevo­vanejších motoristických podnikov na Slovensku? Miesto, aby sa našli peniaze na opravu povrchu vozovky, sa už niekoľko rokov len hovorí o tom, ako by sa to malo spraviť, no vždy to stroskotalo na peniazoch a na argumente, že nie sú.

Kde sú časy, kedy jeden z našich najúspešnejších motoristických pretekárov Dodo Studenič, aj bez politickej podpory zohnal prostriedky na to, že nielen trať, ale aj paddock v kameňolome, taktiež hotel a chaty na vrchole Pezinskej Baby boli udržiavané a funkčné. Následne na tom celom makalo aj množstvo fanúšikov z pezinského Veteran Car Clubu, ktorí udržiavali všetko tak, aby sa tam dalo pretekať.

Mnohí sme si mysleli, že príde k posunu po odklepnutí zákazu prejazdu kamionovej dopravy, no opäť to išlo do stratena.

História Majstrovstiev Európy Pretekov automobilov do vrchu, zaradených do medzinárodného kalendára FIA, má bohatú tradíciu, no týmto verdiktom ju lokálni mocipáni strihli, žeby definitívne?

Dovidenia rozvoj motoristického športu na Slovensku, dovidenia zviditeľňovanie našich úspešných pretekárov, dovidenia rozvoj regionálnej turistiky v okrese Pezinok…

Autor: Maroš Palesch

Tento článok nie je možné komentovať.