Správy

Na mamografiu do Levíc: Pacientky zo Zlatých Moraviec budú vyšetrené prednostne

Pacientky z regiónu Zlaté Moravce majú možnosť využiť nový moderný prístroj na mamografické vyšetrenie. Ten sa nachádza v Nemocnici Levice. Budú vyšetrené prednostne.

Ilustračný obrázok k článku Na mamografiu do Levíc: Pacientky zo Zlatých Moraviec budú vyšetrené prednostne
Zdroj: TASR

Zdravé prsia by mali byť základom zodpovedného prístupu k zdraviu každej ženy. V levickej nemocnici pribudol najmodernejší mamograf, ktorý dokáže odhaliť rakovinu prsníka už v zárodku.

„Ide o digitálny mamograf, typ Amulet Innovality fy FUJI. Pacientkám v porovnaní s predchádzajúcim mamografom poskytuje vyšší komfort vyšetrenia, má lepšiu rozlišovaciu schopnosť pri nižších radiačných dávkach a vyššej kvalite obrazu. Je doplnený o tomosyntézu. Tomosyntéza je novou pokročilou metódou mamografického vyšetrenia, ktorá tenkými rezmi zvyšuje odhalenie podozrivých zmien v mliečnej žľaze,“ informuje Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.

Vyšetrenie indikuje gynekológ, prípadne onkológ a čakacia doba nepresahuje 14 dní.

Objednať na vyšetrenie sa dá prostredníctvom call centra 036/6379 663 alebo e-mailom radiologia@nemocnicalevice.sk.

"Privítali sme možnosť, že i klientky z nášho regiónu môžu využiť mamografické vyšetrenie v Nemocnici Levice. Mamografické vyšetrenie bude pre nich dostupnejšie a rýchlejšie. Klientky z nášho regiónu na základe vzájomnej spolupráce s Nemocnicou Levice majú zabezpečené prednostné termíny. V spolupráci s gynekológmi sme pripravení poskytnúť súčinnosť aj pri doprave,“ povedala Nina Horniaková, námestníčka pre úsek liečebno-preventívnej starostlivosti Nemocne Zlaté Moravce.

"Je dokázané, že po 40. roku u žien výrazne stúpa výskyt závažných ochorení prsníka. Prevencia a ich včasný záchyt je to, na čo vo svojej práci sústreďujeme všetky svoje sily. Dnešné ženy sú omnoho zodpovednejšie, uvedomelejšie, ale snažíme sa ich aj aktívne edukovať a vyhľadávať, aby prišli na vyšetrenie,“ hovorí primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Nemocnice Levice Gabriel Mančík.

""Vyšetrenie na mamografe trvá približne 10 minút a je bezbolestné. Popis negatívneho nálezu je vyhotovený do dvoch pracovných dní. V prípade podozrivého nálezu pacientku telefonicky kontaktujeme k doplneniu ďalších vyšetrení – či už tomosyntézy, špeciálnych mamografických projekcií, ultrazvukových vyšetrení alebo jadrovej biopsie, tak, aby bola pacientka vyšetrená najneskôr do 10 pracovných dní," dodáva primárka rádiologického oddelenia Oľga Birčáková.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie