Samospráva

Na Dlhej ulici postupne opravujú chodník: Asfalt nahrádza zámková dlažba

Jeden z najdlhších chodníkov Zlatých Moraviec sa postupne rekonštruuje. Opravy prebiehajú na etapy. Druhá etapa bola ukončená začiatkom leta.

Ilustračný obrázok k článku Na Dlhej ulici postupne opravujú chodník: Asfalt nahrádza zámková dlažba
Zdroj: Mesto Zlaté Moravce

Dlhá ulica v Zlatých Moravciach má jeden chodník. Ako už z názvu ulice vyplýva, je dlhý. Má 1 200 metrov. Jeho technický stav už nebol vyhovujúci, mesto sa ho preto rozhodlo zrekonštruovať. Pre jeho dĺžku však nebolo možné vykonať túto opravu jednorázovo. Rekonštrukcia bola rozdelená na tri časti.

„Oprava prvej etapy sa uskutočnila v závere vlaňajšieho leta. Práce na druhej etape boli ukončené v týchto dňoch, prebiehali na prelome mesiaca máj a jún 2019. Šlo o úsek dlhý približne 250 metrov, ktorý priamo nadväzoval na už zrekonštruovanú prvú etapu,“ informuje magistrát.

Ako ďalej uviedlo mesto, na chodníku došlo k odstráneniu pôvodnej asfaltovej vrstvy a miesto nej tam bola osadená nová zámková dlažba aj s podkladom. „Rekonštrukcia celého 1 200 metrového chodníka bola vysúťažená na sumu 117 266 eur, z toho prvá etapa si vyžiadala 44 722 eur, druhá 31 060 eur a zvyšok pohltí obnova tretieho úseku,“ dodáva samospráva, podľa ktorej sa práce na tretej etape uskutočnia v roku 2020.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie