Futbal

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble sa prebojovali do semifinále Slovenského pohára. V stretnutí stredajšieho štvrťfinále Slovnaft Cupu 2019/2020 zvíťazili na trávniku FC Nitra 5:4 v jedenástkovom rozstrele

Ilustračný obrázok k článku Moravce zvládli štvrťfinále Slovnaft Cup-u: Nitru porazili po penaltovom rozstrele
66

Nitrania vstúpili do zápasu aktívnejšie. Ich snaha bola odmenená v 18. minúte, keď si na kolmicu za obranu ViOn nabehol Ristovski. V stopercentnej šanci mu znemožnil zakončenie faulom Asanovič a hlavný rozhodca Kráľovič nariadil jedenástku. Ponúknutú šancu chladnokrvne využil Faško.

Radosť domácich však netrvala dlho. Už o tri minúty neskôr hostia zaútočili po ľavej strane a po nenápadnom súboji v šestnástke Nitry zapískal hlavný arbiter pokutový kop aj na opačnej strane.

Loptu si na biely bod postavil Ďubek a bez väčších problémov vyrovnal na 1:1.

V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Zlaté Moravce sa síce dostali do dvoch náznakov gólovej šance, no skóre sa už do prestávky nezmenilo.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V druhom polčase sa naďalej hralo medzi šestnástkami. Šancí bolo ako šafránu. Tá najväčšia prišla až v závere riadneho hracieho času, keď po priamom kope hostí opečiatkoval hlavou brvno nitrianskej bránky Brašeň. V jedenástkovom rozstrele mali viac šťastia i umenia futbalisti Zlatých Moraviec, ktorí po nepremenenom pokuse domáceho Faška vyhrali 5:4 a postúpili do semifinále.

FC Nitra – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (1:1) – 4:5 v jedenástkovom rozstrele

Góly: 18. Faško (z 11 m) – 21. Ďubek (z 11 m). Rozhodovali: Kráľovič – Hrčka, Jekkel, ŽK: Podhorin – Pindroch, Duga, Brašeň, 816 divákov

Nitra: Šípoš – Magda, Podhorin, Silva, Niemchaninov – Javorčič (80. Štefanec), Jesus – Gatarič, Faško, Chobot – Ristovski

ViOn: Pindroch – Tóth (66. Švec), Asanovič, Pintér, Brašeň – Duga – Hrnčár, Ďubek, Sloboda, Kovaľ (76. De Souza) – Cmiljanič (59. Mészáros)

Štvrťfinále Slovnaft Cupu: FC Nitra - FC ViOn 1:1, 4:5 z 11 m