Veronika Kalinová Futbal

Moravce potešili fanúšikov: ViOn zvíťazil pod Zoborom v napínavom derby

Zápas na nitrianskom trávniku sa skončil prehrou FC Nitry. ViOn hral naplno, aj keď podľa slov trénera Mráza malo mužstvo problémy so zostavou. Napokon však náš tím uhral víťazný výsledok 2:3.

Ilustračný obrázok k článku Moravce potešili fanúšikov: ViOn zvíťazil pod Zoborom v napínavom derby
Zdroj: Webnoviny.sk

Už po niekoľkých sekundách hry sa ocitol pred Kuciakom Šmehyl, loptu však poslal tesne vedľa brány. V 7. minúte vypálil z dvadsiatich piatich metrov Boszorád a brankár hostí vytesnil jeho pokus na brvno. V tej istej minúte prvýkrát zaútočili aj Moravce a hneď sa tešili z gólu, keď po centri Orávika skóroval hlavou Pribula. V 25. minúte strieľal volejom spoza šestnástky Šimončič, brankár Kuciak bol však pozorný. O minútu neskôr prestrelil na opačnej strane v dobrej pozícii Chrappan. Možnosť na vyrovnanie mali Nitrania ešte v 38. minúte, keď po Gajdošovom vysunutí zakončoval Kleber len do Kuciaka.

Víťazstvo pod Zoborom

Po zmene strán začali domáci aktívne, Kleberovi ani Turčákovi sa v dobrých šanciach nepodarilo vyrovnať. V 58. minúte zaskočil ViOn Nitru, keď Orávik strelou k žrdi prekonal Chudého. O päť minút prišla pre Nitru studená sprcha. Pribula vystrelil spoza šestnástky a domáci brankár na jeho pokus vôbec nezareagoval – 0:3. V 65. minúte mohol nepriaznivý stav skorigovať Šmehyl, poloprázdnu bránu však prestrelil. Zlaté Moravce mohli následne pridať aj štvrtý gól, Orávik tentoraz tesne minul. Nitrania nakoniec zápas zdramatizovali, keď sa v závere presadili dvoma gólmi Dubeň a Barosso. V nadstavenom čase mohli dokonca domáci aj vyrovnať, Dubeňovu hlavičku však brankár hostí zlikvidoval. Zlaté Moravce vyhrali pod Zoborom 3:2.

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: „Gratulujem mužstvu k víťazstvu a som šťastný, pretože sme vyhrali dôležitý zápas. Tešili sme sa na duel a videl som na hráčoch, že sú odhodlaní vyhrať. Mali sme viacero absencií, ale tím sa dokázal zomknúť. V závere sme zbytočne stratili koncentráciu, ale som rád, že sme stretnutie dotiahli do víťazného konca.“

Ladislav Šimčo, tréner Nitry: „Do zápasu sme vstúpili odhodlane. V úvode sme si vytvorili dve šance a nastrelili sme brvno. Potom sme inkasovali gól z prvej príležitosti hostí a tento moment s našim mužstvom zatriasol. Opäť sme inkasovali také góly, ktoré by sme nemali dostávať. Ku cti nám slúži aspoň to, že sme sa ešte snažili s výsledkom niečo spraviť.“

Gól: 85. Dubeň, 90. Barosso Sánchez – 7. a 62. Pribula, 57. Orávik, ŽK: 28. Šimončič, 54. V. Gajdoš, 75. H. Benčík, 88. Paukner (všetci Nitra), rozhodovali: Ježík – T. Somoláni, Špivák, 1 865 divákov

Zostavy: Nitra: M. Chudý – Dubeň, M. Kolmokov, Barosso Sánchez, Cléber (68. P. Le Giang) – Šimončič – Turčák, Boszorád, V. Gajdoš – Šmehyl (68. Paukner), H. Benčík
Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Chrappan, Pintér, A. Candrák – L. Kováč (87. Nurkovič) – Orávik, Obročník, M. Babic, Pribula (80. Vaniš) – L. Mihálik (70. Mazan)