Správy

Mimoriadne opatrenia: Nemocnica zavádza zákaz návštev!

Nemocnica Zlaté Moravce reaguje na zhoršenú epidemiologickú situáciu.

Ilustračný obrázok k článku Mimoriadne opatrenia: Nemocnica zavádza zákaz návštev!
Zdroj: Nemocnica Zlaté Moravce

„Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica Zlaté Moravce opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice,“ informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.

Od stredy 22. júla dochádza v zlatomoraveckej nemocnici k zákazu návštev hospitalizovaných pacientov na lôžkových oddeleniach.

„Okrem tohto opatrenia platí aj naďalej používanie osobných ochranných pomôcok, zvýšená dezinfekcia v priestoroch zdravotníckeho zariadenia a povinné je prekrytie horných dýchacích ciest,“ dodala Martina Pavliková.

Nemocnica pokračuje v triáži pacientov pri vstupe do ambulantných priestorov. „Zmeraná je im teplota a formou dotazníka sa zisťuje  cestovateľská anamnéza, resp. epidemiologická anamnéza so zameraním na kontakt s ochorením na COVID-19. V nemocnici sme ďalej zabezpečili u všetkých pacientov  s potrebou operačných zákrokov testovanie na toto ochorenie. Vedenie nemocnice zakazuje tiež akýkoľvek voľný pohyb osôb v areáli nemocnice, ktorý nie je viazaný na poskytnutie zdravotnej starostlivosti. Nemocnica   upozorňuje, že   rozsah poskytovania zdravotnej starostlivosti sa v nemocnici nemení,“ informovala  hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavliková.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie