Správy

Mesto získalo takmer milión eur: Vybuduje denný stacionár

Mesto Zlaté Moravce získalo dotáciu na vybudovanie denného stacionára.

Ilustračný obrázok k článku Mesto získalo takmer milión eur: Vybuduje denný stacionár
Zdroj: Dnes24.sk

Slúžiť bude seniorom a zdravotne postihnutým osobám. Stacionár vznikne v zrekonštruovanej a zmodernizovanej budove zdravotníckeho a sociálneho zariadenia na Bernolákovej ulici.

Budova je vo vlastníctve mesta a aktuálne nie je využívaná, informovalo vedenie mesta. Realizácia projektu je plánovaná v najbližších mesiacoch.

Nenávratný finančný príspevok v maximálnej výške 948 208 eur schválilo mestu Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program.

Celkové oprávnené výdavky projektu boli schválené vo výške 998 113 eur, potvrdila Miroslava Kováčová, vedúca oddelenia strategických činností na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach.

Rozdiel medzi oprávnenými výdavkami projektu a schváleným príspevkom vo výške takmer 50 000 eur doplatí mesto v rámci povinného spolufinancovania.

Projekt zabezpečí stavebné práce týkajúce sa rekonštrukcie budovy so znížením jej energetickej náročnosti. Zároveň bude obstarané technické vybavenie denného stacionára, ktorého súčasťou bude aj deväťmiestne auto pre klientov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie