Samospráva

Mesto sa uchádza o dotáciu: Futbalové ihrisko chce zavlažovať dažďovou vodou

Mesto Zlaté Moravce sa uchádza o nenávratný finančný príspevok (NFP) na podporu a budovanie vodozádržných opatrení. Za získané peniaze chce vybudovať zavlažovací systém na mestskom štadióne.

Ilustračný obrázok k článku Mesto sa uchádza o dotáciu: Futbalové ihrisko chce zavlažovať dažďovou vodou
Zdroj: TASR

Mesto Zlaté Moravce sa rozhodlo zapojiť do výzvy na predkladanie žiadostí o NFP zameranej na vodozádržné opatrenia v urbanizovanej krajine z operačného programu Kvalita životného prostredia, ktorého vyhlasovateľom je Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky.

Celkovo prostredníctvom tejto výzvy môže mesto získať až 200-tisíc eur pri dodržaní spolufinancovania vo výške najmenej 5 % z oprávnených nákladov projektu. Za tieto peniaze chce samospráva vybudovať zavlažovací systém, ktorý bude polievať trávnik mestského štadiónu.

„Zámerom je vybudovať systém zachytávania zrážkovej vody na mestskej telocvični, ktorá má rozľahlú strechu, z ktorej by bola zachytávaná zrážková voda do záchytnej nádrže. Následne bude zachytená zrážková voda využívaná pri zavlažovaní trávnika na futbalovom ihrisku pri mestskej telocvični vybudovaním zavlažovacieho systému v rámci oprávnených výdavkov projektu,“ informuje magistrát.

Dátum, kedy bude známe, či mesto uspelo alebo neuspelo vo výzve nie sú známe. Predpokladá sa však, že výsledky by mohli byť zverejnené ešte v tomto kalendárnom roku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie