Mesto chce získať dotáciu na výstavbu nového športoviska: Kde by malo vyrásť?

Dobré správy. Mesto Zlaté Moravce plánuje postaviť nové športovisko.

Ilustračný obrázok k článku Mesto chce získať dotáciu na výstavbu nového športoviska: Kde by malo vyrásť?
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Zlaté Moravce plánuje postaviť nové športovisko v areáli Základnej školy na Mojmírovej ulici. Na jeho výstavbu chce získať financie z programu Úradu vlády SR zameraného na podporu športu. Podanie žiadosti o dotáciu schválili mestskí poslanci. Celková výška výdavkov na projekt je 91 379 eur.

Ak mesto so svojím projektom uspeje, výška dotácie by predstavovala 55 165 eur. Zvyšnú sumu uhradí z mestského rozpočtu. Podľa primátora Dušana Husára zahŕňa celková výška výdavkov na projekt výstavbu multifunkčného ihriska, výstavbu detského ihriska a nákup športovej výbavy.

Nové športovisko by malo vyrásť na parcele pri bežeckej dráhe v areáli školy na Mojmírovej. Prístupné by malo byť pre širokú verejnosť, nielen pre žiakov školy. „Pravdepodobne z úradu práce tam zamestnáme správcu, ktorý bude na ihrisko dohliadať,“ povedal primátor. Samospráva chce výstavbou ihriska zvýšiť dostupnosť športového vyžitia pre širokú verejnosť a vytvoriť ďalšie predpoklady pre športové aktivity organizované školou a mestom.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR