Samospráva

Mesto chce využiť peniaze z rezervného fondu: Na čo sa použijú?

Vo štvrtok sa v Chyzerovciach uskutoční zasadnutie zastupiteľstva. Rokovať sa bude aj o využití časti peňazí rezervného fondu.

Ilustračný obrázok k článku Mesto chce využiť peniaze z rezervného fondu: Na čo sa použijú?
Zdroj: Dnes24.sk

Zlatomoravská radnica plánuje využiť peniaze zo svojho rezervného fondu na financovanie investícií i splátky úverov. Celkovo chce na tieto účely vyčleniť sumu 85 000 eur. Návrh však ešte musia schváliť mestskí poslanci na svojom rokovaní vo štvrtok 20. júna.

Mesto plánuje využiť z rezervného fondu na splátky úverových istín celkovo 50 000 eur. Chce si tak uvoľniť zdroje z bežných príjmov, ktoré nebude musieť míňať na znižovanie dlhu, ale použije ich na dofinancovanie škôlok. „Novelou zákona o poskytovaní dotácie na stravovanie pre deti materských škôl vznikli zvýšené výdavky na ich prevádzku. Potrebné je tiež zabezpečenie finančného krytia nevyhnutných opráv a údržby majetku mesta,“ informovala o tom radnica.

Ďalších 35 000 eur z rezervného fondu chce mesto použiť na riešenie havarijnej situácie v školskej jedálni v Základnej škole Robotnícka. Podľa vyjadrenia odborníkov a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva je podlaha v jedálni poškodená a v nevyhovujúcom stave. „Projektant navrhuje vybudovanie novej podlahy vrátane podkladovej časti z betónu pod podlahou, ktorá bude pokrytá keramickou protišmykovou dlažbou,“ uvádza sa v dôvodovej správe určenej na rokovanie zastupiteľstva.

Zlaté Moravce v tomto roku už využili peniaze z rezervného fondu na viaceré investície. Tie smerovali do rekonštrukcií škôl, mestských komunikácií, revitalizácie tržnice či na uzatvorenie skládky odpadu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie