Kultúra Správy Samospráva

Mesto chce dať opraviť kaštieľ Migazziovcov: Uchádza sa o peniaze na jeho obnovu

Samospráva chce zrealizovať rekonštrukciu kaštieľa Migazziovcov. Mestskí poslanci schválili predloženie žiadosti o dotáciu z rozpočtovej kapitoly Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Ilustračný obrázok k článku Mesto chce dať opraviť kaštieľ Migazziovcov: Uchádza sa o peniaze na jeho obnovu
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Zlatomoraveckí poslanci schválili predloženie Žiadosti o dotáciu z rozpočtovej kapitoly Ministerstva kultúry Slovenskej republiky na projekt obnovy kaštieľa.

Zároveň schválili aj spolufinancovanie realizovaného projektu mestom vo výške najmenej päť percent z celkového rozpočtu projektu a financovanie prípadných neoprávnených výdavkov z rozpočtu mesta.

V rámci realizácie projektu by sa mali uskutočniť tri hlavné aktivity. Zahŕňajú všetky stavebné úpravy súvisiace s výmenou otvorových konštrukcií, stavebné úpravy súvisiace s opravou fasády a erbu a stavebné úpravy súvisiace s opravou sociálnych zariadení, úpravou informačnej kancelárie vrátane vnútorného vybavenia a vybudovanie bezbariérového prístupu.

„Fasáda na objekte je značne poškodená a poodlupovaná, erb je poškodený a hrozí jeho odpadnutie, okná na objekte sú znehodnotené a neplnia svoju funkciu,“ uviedol primátor Dušan Husár.

"Ich výmenou prispejeme k zníženiu energetickej náročnosti objektu, ktorý je kultúrne aj spoločensky využívaný,“ dodal primátor.

Celkové oprávnené výdavky projektu predstavujú sumu 998 500 eur, z toho požadovaná výška dotácie je 947 500 eur. Zvyšnú sumu bude financovať mesto z vlastných zdrojov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie