Kultúra Správy

Malotraktory v akcii: Netradičné preteky uvidíme pri Moravciach aj tento rok

Poriadne nevšedná motoristická akcia sa uskutoční už čoskoro len kúsok od Moraviec. Blíži sa v poradí už 13. ročník populárnych pretekov malotraktorov.

Ilustračný obrázok k článku Malotraktory v akcii: Netradičné preteky uvidíme pri Moravciach aj tento rok
Foto: Katarína Oravská

Iba kúsok od Zlatých Moraviec, v neďalekých Tesárskych Mlyňanoch, sa uskutoční naozaj zaujímavé podujatie s názvom Varicup. Jedná sa o 13. ročník súťaže malotraktorov fabrickej a domácej výroby. Tešiť sa môžeme na už tradične dobrú náladu, ktorá na tomto podujatí panuje každý rok.

Netradičné preteky sa budú konať v sobotu 17. augusta. Dejiskom tejto malotraktorovej zábavnej akcie bude ihrisko pri základnej škole v Tesárskych Mlyňanoch.

Súťaž malotraktorov Varicup si za viac ako desať rokov svojej existencie vydobyla u ľudí z okolia veľkú popularitu. Akciu každoročne navštevujú stovky zvedavcov. Na popularite rastie aj medzi záujemcami o súťaženie.

Na nultom ročníku o prvenstvo bojovalo sedem súťažiacich, minulý rok ich prišlo až 14 z 8 obcí. Ako každý rok, aj tento sa návštevníci môžu tešiť na zaujímavý sprievodný program, súťaže a občerstvenie.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie