Iné športy

Malí hokejisti zabojujú o prvenstvo: V Moravciach sa uskutoční súťaž v minihokeji

Už túto nedeľu sa v Zlatých Moravciach uskutoční ZMO CUP, turnaj v minihokeji žiakov základných škôl. Zabojovať o víťazstvo prídu aj družstvá z Piešťan či Trnavy.

Ilustračný obrázok k článku Malí hokejisti zabojujú o prvenstvo: V Moravciach sa uskutoční súťaž v minihokeji
Zdroj: TASR

Turnaj ZMO CUP 2018 sa uskutoční na zimnom štadióne v Zlatých Moravciach v nedeľu 14. 1. 2018. Organizátorom turnaja je náš miestny hokejový klub HC Zlaté Moravce a ZsZĽH.

Tento turnaj je určený pre žiakov 4. ročníkov. Celkovo sa ho zúčastnia štyri tímy – HC Zlaté Moravce, MMHK Nitra, Piešťany – Havrani a HK Trnava. Ako uvádzajú organizátori, hrať sa bude 2 × 15 min – čistý čas, podľa oficiálnych pravidiel pre minihokej. Systém hrania bude – každý s každým.

Každé družstvo je rozdelené do dvoch družstiev A a B podľa výkonnosti hráčov od najlepších po najslabších. Hrá sa súčasne v dvoch krajných tretinách ľadovej plochy, družstvo A proti A a B proti B, pričom góly v zápase sa sčítavajú za A a B družstvo. Minidružstvá A a B hrajú proti sebe celý zápas. Každý faul sa trestá trestným strieľaním,“ vysvetľuje klub HC Zlaté Moravce, ktorý zároveň upozorňuje, že počas turnaja majú rodičia zákaz vstupu do priestoru ľadu a striedačiek.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie