Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  26 °C
Rôzne Iné športy

Machulinská dvadsiatka nebude len o behu: Príde i Mikuláš na konskom záprahu

Už po 34-krát sa bežci postavia v Machulinciach na trať, aby si odbehli známu Machulinskú dvadsiatku. Prídu si na svoje aj deti, bude sa vítať Mikuláš.

Ilustračný obrázok k článku Machulinská dvadsiatka nebude len o behu: Príde i Mikuláš na konskom záprahu
Zdroj: TASR

Prvý cestný pretek sa v Machulinciach konal v roku 1984. V tom čase by asi málokto uveril, že toto športové podujatie bude mať takú dlhú tradíciu. Tento rok sa totiž bude konať už 34. ročník slávnej Machulinskej dvadsiatky. Tá sa beží vždy v prvú decembrovú sobotu. Nebude tomu inak ani tento rok.

V sobotu 2. decembra si pretekári zmerajú svoje sily v 20-kilometrovom preteku po ceste do Jedľových Kostolian a späť. Štartovať sa bude presne o 13:00 hodine v hlavných kategóriách, ktoré tvoria muži a ženy.

Dorastenci a rekreační bežia len 6 kilometrov. Okrem týchto kategórií si môžu zasúťažiť aj deti základných škôl na 200-metrovej až 1 000-metrovej trati. Rozdelené budú podľa veku do jednotlivých skupín a dĺžky tratí.

Zaujímavý moment tohto športového dňa príde o 12:15 hodine. Ako uvádzajú organizátori preteku, v tomto čase sa uskutoční privítanie Mikuláša na konskom záprahu.

O 14:50 hodine prebehne losovanie diváckej tomboly a o 15:30 hodine vyhodnotenie v Kultúrnom dome kategórií na 20 km. Zároveň sa uskutoční losovanie pretekárskej tomboly.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk