Kultúra Iné športy

Machulinská dvadsiatka nebude len o behu: Padne rekord v pečení koláčov?

Už po 35-krát sa bežci postavia v Machulinciach na trať, aby si odbehli známu Machulinskú dvadsiatku. Nebude to ale len o behu.

Ilustračný obrázok k článku Machulinská dvadsiatka nebude len o behu: Padne rekord v pečení koláčov?
Zdroj: TASR

Prvý cestný pretek sa v Machulinciach konal v roku 1984. V tom čase by asi málokto uveril, že toto športové podujatie bude mať takú dlhú tradíciu. Tento rok sa totiž bude konať už 35. ročník slávnej Machulinskej dvadsiatky. Tá sa beží vždy v prvú decembrovú sobotu. Nebude tomu inak ani tento rok.

V sobotu 1. decembra si pretekári zmerajú svoje sily v 20-kilometrovom preteku po ceste do Jedľových Kostolian a späť. Štartovať sa bude presne o 13:00 hodine v hlavných kategóriách, ktoré tvoria muži a ženy.

Súčasťou tohto dňa bude aj pečenie koláčov. Organizátori chcú dosiahnuť vyšší počet koláčov ako obyvateľov Machuliniec. Koláče môžu nosiť na pretek samotní návštevníci. "Upečené koláče prineste 1.12.v sobotu od 11:00 – 14:00 hod. do stánku počas " Machulinskej dvadsiatky, " informujú organizátori.

Tradícia pečenia koláčov počas tohto preteku začala v roku 2013. Ani jeden rok sa však zatiaľ nepodarilo pripraviť toľko koláčov ako je obyvateľov Machuliniec. Obec má viac ako 1 100 obyvateľov. Minulý rok sa podarilo napiecť 785 koláčov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie