Kultúra

Krokom po minulosti rodiny Migazzi: Známe mauzóleum otvorí svoje brány

Už čoskoro si budeme môcť v našom meste vychutnať jedinečné podujatie, ktoré nás prevedie dejinami známej zlatomoraveckej rodiny Migazzi.

Ilustračný obrázok k článku Krokom po minulosti rodiny Migazzi: Známe mauzóleum otvorí svoje brány
Zdroj: TASR

Kultúrne podujatie s názvom Krokom po minulosti rodiny Migazzi sa v Zlatých Moravciach uskutoční v prvý septembrový piatok. Program bude bohatý.

Začína sa prednáškou o 9:00 hodine v obradnej sieni kaštieľa. Prednáška bude zameraná na život rodiny Migazziovcov.

O 11:00 hodine sa budú môcť ľudia presunúť do mauzólea, kde sa bude konať prehliadka jeho priestorov, ktoré sú bežne počas roka neprístupné.

Program bude pokračovať v areáli kaštieľa od 13:30 hodiny. Na pláne je viacero zaujímavých aktivít. Budú sa piecť dobové koláče, prebiehať bude ryžovanie zlata, lukostreľba, ukážky práce drotárov, keramikárov a pripravený bude aj dobový kolotoč.

Na záver podujatia vo večerných hodinách budeme môcť vidieť ukážku stredovekého súdneho procesu.

Mauzóleum Migazzi

Národnú kultúrnu pamiatku mauzóleum rodiny Migazzi dal postaviť v roku 1887 tekovský župan gróf Viliam Migazzi pre seba a svoju, už v tom čase zosnulú, manželku Antóniu Marczibányiovú.

Pozostatky grófky sem boli prenesené po dokončení stavby z krypty rímsko-katolíckeho kostola sv. Michala Archanjela v Zlatých Moravciach.

Mauzóleum je postavené v chránenom areáli, ktorý si za 125 rokov zachoval svoju dendrologickú skladbu i pôvodný charakter.

Na snímke: mauzóleum rodiny Migazzi

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie