Futbal

Kocianovi premiéra nevyšla: ViOn podľahol Pohroniu dvojgólovým rozdielom

Trénerovi Jánovi Kocianovi nevyšla premiéra na lavičke FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Jeho zverenci prehrali v 9. kole v skupine o udržanie sa vo Fortuna lige s posledným Pohroním 1:3.

Ilustračný obrázok k článku Kocianovi premiéra nevyšla: ViOn podľahol Pohroniu dvojgólovým rozdielom
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Stretnutie mužstiev z chvosta tabuľky prinieslo od začiatku obojstranne bojovný futbal. V prvej zaujímavej šanci sa ocitli hostia v 9. minúte, keď na Steinhübelovu strelu nabehol Chrien, ale z hranice malého vápna pálil nad. Gólový účet otvorili domáci v 13. minúte. Ďubek zahral štandardku na Mondeka, ten v 5-ke našiel Menicha, ktorý prekonal Le Gianga. Už v tri minúty bolo vyrovnané, keď Blahútov center si vrazil do vlastnej brány Tóth. V 39. minúte po veľmi peknej kombinácii Dugu, Čögleya a Ďubeka Jibrilov gól pre ofsajd neplatil. V 40. minúte stálo šťastie na strane hostí, keď Čögleyova strela trafila Mondeka pred prázdnou bránou.

Druhé dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo.

V 55. minúte vybojoval Čögley loptu posunul Ďubekovi, ktorý mieril tesne vedľa. Do vedenia išli hostia v 70. minúte, na Šimčákov rohový kop si vyskočil Klabník a z ťažkej pozície hlavou prekvapil Lukáča. V 74. minúte udreli hostia aj tretíkrát, keď Bangala posunul Sandalovi, ktorý sa z 13 metrov trafil ukážkovo.

Čo na to tréneri?

Ján Kocian, tréner ViOnu: „Gratulujem súperovi k výhre. Blok v hlavách našich hráčov je silnejší, než som si predstavoval. Čaká nás ešte pred barážou veľa roboty, chceme sa zachrániť športovo, nečakáme na žiadne zákulisné ťahy.“

Peter Lérant, tréner Pohronia: „Sme veľmi radi, že sme získali tri body, ktoré sme už veľmi potrebovali. Stretnutie bolo vcelku vyrovnané, dnes sa k nám priklonilo konečne aj to futbalové šťastie.“

Prečítajte si tiež

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:3 (1:1)

Góly: 13. Menich – 16. Tóth (vlastný), 70. Klabník, 74. Sandal. Rozhodovali: Kišš – Zemko, Halíček, ŽK: Mondek, Tóth, Pintér (všetci ViOn), 350 divákov

ViOn: Lukáč – Čögley, Tóth, Menich, Čoka – Mondek (46. Kyziridis), Grozdanovski, Duga (67. Kolesár), Suľa (67. Neofytidis) – Ďubek (74. Pintér), Jibril (46. T. Horák)

Pohronie: Le Giang – Sanneh, Pajer, Klabník (85. Štrba), Šimčák – Ožvolda, Hašek (64. Sandal) – Blahút, Chrien (82. Šmatlák), Steinhübel (64. Bangala) – Lačný (82. Prachar)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.