Kultúra

Jeho priestory rekonštruujú: Do mestského múzea sa v týchto dňoch nedostanete

Mestské múzeum v Zlatých Moravciach je aktuálne pre rekonštrukciu zatvorené. Kedy bude znova prístupné?

Ilustračný obrázok k článku Jeho priestory rekonštruujú: Do mestského múzea sa v týchto dňoch nedostanete
Zdroj: Dnes24.sk

Mestské múzeum v Zlatých Moravciach, ktoré je pobočkou Ponitrianskeho múzea v Nitre, je už aktuálne zatvorené. Ako informovalo vedenie Ponitrianskeho múzea, dôvodom zatvorenia je rekonštrukcia.

„Momentálne prebiehajú v Mestskom múzeu v Zlatých Moravciach rekonštrukčné práce. Múzeum bude zatvorené minimálne do 24.11.2019,“ uviedla Ľubica Packová-Zahradárová z Ponitrianske­ho múzea.

Ako ďalej povedala, vedenie múzea má v pláne informovať ľudí včas o všetkých prípadných zmenách.

Expozícia múzea

Mestské múzeum v Zlatých Moravciach disponuje dvoma výstavami, ktoré sú prístupné počas celého roka, ak na mieste neprebieha rekonštrukcia.

Prvá výstava je spoločensko- vedná. „Spoločenskovednú expozíciu tvoria archeologické, historické, numizmatické, etnografické a umelecké predmety, ktoré pochádzajú z Požitavia aj z iných regiónov a krajín,“ informuje vedenie múzea.

Druhou je prírodovedná expozícia. Tá podľa múzea pozostáva z paleontologických nálezov a mineralogickej zbierky, ktorá je zostavená zo zberov v hornom Požitaví a darov z iných oblastí. „Zaujímavé sú najmä obrovské drevné opály a zlatinky,“ dopĺňa múzeum.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie