Futbal

Futbalová senzácia: ViOn porazil Dunajskú Stredu na jej vlastnom trávniku

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zaznamenali druhú prehru za sebou, keď v nedeľňajšom zápase 16. kola Fortuna ligy podľahli na vlastnom trávniku ViOnu Zlaté Moravce-Vráble 1:3.

Ilustračný obrázok k článku Futbalová senzácia: ViOn porazil Dunajskú Stredu na jej vlastnom trávniku
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Prvý polčas priniesol veľa zaujímavých momentov a hlavne gólov. Prvá vážna šanca prišla zo strany Dunajskej Stredy, Divkovič poslal strelu z 23 metrov v 5. minúte, lopta letela tesne vedľa Chovanovej brány. O dve minúty neskôr išiel ViOn do vedenia. Duga získal loptu v strede ihriska, strela Kyziridisa z hranice šestnástky bola najprv zblokovaná, ale Hrnčár poslal na druhý pokus loptu do siete – 0:1. Ďalšia nebezpečná strela prišla z kopačky Dugu v 14. minúte, ale Jedlička bol na mieste.

Domácich úvodný gól zaskočil, snažili sa výsledok skorigovať, napriek tomu v 17. minúte viedol ViOn už dvojgólovým rozdielom.

Pri autovom vhadzovaní pred šestnástkou DAC-u získal loptu Hrnčár, ktorý sa rútil na bránu, strelou trafil tyč a odrazenú loptu poslal do siete Kyziridis – 0:2. V 24. minúte fauloval Moško v pokutovom území Kalmára, rozhodca ukázal na biely bod a jedenástku premenil faulovaný hráč – 1:2. Po góle domáci ožili, držali loptu viac na kopačkách, naopak ViOn sa snažil hroziť z protiútokov. V 41. minúte sa Divkovič dopracoval k strele v šestnástke, tečovaná lopta tesne minula bránu. V nadstavenom čase prvého polčasu mohol skórovať aj Blackman, ktorý však z päťky trafil bočnú sieť.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Druhý polčas začala lepšie Dunajská Streda, ktorá sa pustila do ofenzívy, v 50. minúte skončila Divkovičova strela z pravej strany tesne vedľa. V 60. minúte hostia zvýšili svoje vedenie, Hrnčár prešiel na pravej strane a jeho spätnú prihrávku poslal do brány Ďubek – 1:3. V 63. minúte skúšal strelu Divkovič, ale mieril nad. V 70. minúte sa Schäfer snažil predrať do pokutového územia, loptu získal Andzouana, ale strelou Chovana neprekvapil.

Na druhej strane v 77. minúte letela Hrnčárova strela nad. V 84. minúte dostal výbornú loptu na ľavej strane Kovaľ, obišiel aj vybiehajúceho Jedličku, avšak netrafil prázdnu bránu, loptu namieril do žrde. V nadstavenom čase dostal druhú žltú kartu Balckman, ktorý videl zároveň aj červenú. ViOn dokázal zvíťaziť na pôde Dunajskej Stredy, čím sa zrodilo prekvapenie 16. kola, navyše mužstvo Zlatých Moraviec pretrhli 10 zápasovú sériu bez víťazstva na DAC-om.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:3 (1:2)

Góly: 24. Kalmár (z 11 m) – 7. Hrnčár, 17. Kyziridis, 60. Ďubek Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Ádám, ŽK: Blackmnan – Duga, Moško, ČK: 90.+ Blackman (DAC) po druhej ŽK

DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Balič (77. Fábry), Schäfer, Kalmár (61. Nicolaescu) – Divkovič, Ramirez, Andzouana

ViOn: Chovan – Čögley, Menich, Moško, Chren – Tóth (90+. Haspra), Duga – Hrnčár, Kyziridis (72. Kovaľ), Čonka – Ďubek (89. Orávik)

Ako povedal tréner FC ViOn Ľuboš Benkovský pre klubový web: „Zápas sa nám hodnotí veľmi dobre. Nie vždy Zlaté Moravce vyhrávajú v Dunajskej Strede. Pretrhli sme dlhú šnúru. Teším sa, že sa nám to podarilo. Očakávali sme ťažký duel. Vieme, že Dunajská Streda má obrovskú kvalitu. Vieme, akým spôsobom hrá. Pripravovali sme sa, veľa sme pracoali na to, aby sme našli nejakú cestu, ktorá by mohla fungovať a platiť na súpera. Vyšlo to. Klobúk dole pred mojimi hráčmi. Veľa pracovali, boli disciplinovaní a koncentrovaní a ešte raz, klobúk dole.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.