Futbal

Futbalistom Zlatých Moraviec sa nedarí: Ďalšia vysoká prehra na konte

Naša najvyššia futbalová súťaž pokračovala ďalším kolom. Futbalisti Zlatých Moraviec si tentokrát zmerali sily s klubom Slovan Bratislava. ViOn však z duelu vyšiel opäť bez bodu.

Ilustračný obrázok k článku Futbalistom Zlatých Moraviec sa nedarí: Ďalšia vysoká prehra na konte

Od úvodu stretnutia to boli hostia, ktorí diktovali tempo hry. Prebiehala 10. minúta, Schet spätnou prihrávkou našiel na hranici šestnástky Soumaha, ktorý presnou strelou k ľavej žrdi otvoril gólový účet zápasu. Už o dve minúty sa rútil sám na Kováča Čavrič, ale domáci brankár si s jeho strelou poradil. V 16. min Čavrič „nabil“ Savičevičovi, ktorý z prvej vymietol pavučiny v pravom hornom rohu Kováčovej brány. Po polhodine hry sa skóre opäť menilo, keď Schetov center umiestnil pod brvno vlastnej brány Pintér. Domáci horeli v defenzíve, ďalšie čisté šance nedokázali využiť Oršula a Čavrič.

Po zmene strán sa hrala vyrovnanejšia partia. V 47. min Čavrič potiahol akciu po pravej strane až k bránkovej čiare, spätnou prihrávkou našiel na zadnej žrdi Oršulu, ktorý nemal problém zasunúť loptu do prázdnej brány. V 52. min sa dočkali gólu aj domáci, keď Orávikovu strelu stihol Mucha ešte vyraziť, k lopte sa dostal nekrytý Pepe, ktorý skorigoval na 1:4. V 67. min agilný Čavrič ušiel Kaprovi, ale zoči-voči Kováčovi mieril tesne vedľa. Od tohto momentu slovanisti postupne uberali na tempe a do hry sa dostávali aj domáci.

V dvoch šanciach sa ocitol Pintér, v prvom prípade mieril nad a s jeho druhou strelou si poradil brankár hostí. V 88. min sa v čistej príležitosti ocitol striedajúci Priskin, ale v koncovke zlyhal. Napokon sa Priskin dočkal gólu v 90. minúte, keď spečatil zaslúžené víťazstvo Slovana gólom do prázdnej brány.

Hlasy trénerov

Peter Gergely, tréner Zlatých Moraviec: „Dnešný zápas som si predstavoval úplne inak. V úvode sme dostali dva rýchle góly a tretí sme si dali vlastný. V tom momente bolo vlastne po zápase. Súper dominoval vo všetkých herných činnostiach. Jeho víťazstvo je zaslúžené.“

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: „Dnes sme odohrali dobrý zápas. Prišli sme s cieľom vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Prvý polčas sme dominovali, po zmene strán sme nechali hrať domácich a vyrážali sme do rýchlych protiútokov. Zranil sa nám Scott a uvidíme čo bude s Čavričom.“

ViOn Zlaté Moravce-Vráble – Slovan Bratislava 1:5 (0:3)

Góly: 52. Pepe – 10. Soumah, 16. Savičevič, 30. Pintér (vl.), 47. Oršula, 90. Priskin. Rozhodoval: Královič, ŽK: Pepe (Zl. Moravce), 1468 divákov.

Zostavy a striedania:

ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér – Obročník – Válovčan (65. Sedlák), Pastva (65. Bariš), Pepe, Orávik – Konnsimbal (22. Rejdovian)

Slovan Bratislava: Mucha – Kotula, Saláta, De Marco, Kubík – Scott (23. Rigo) – Schet, Savičevič, Soumah (69. Priskin), Oršula – Čavrič (79. De Sa)