Futbal

Futbalisti Zlatých Moraviec doma bodovali: Ružomberku strelili štyri góly

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zvíťazili v sobotnom stretnutí 7. kola Fortuna ligy nad MFK Ružomberok 4:2. Domáci viedli už o štyri góly, hostia síce znížili manko na polovicu, ale výsledok už neotočili.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti Zlatých Moraviec doma bodovali: Ružomberku strelili štyri góly

Zlaté Moravce naznačili vývoj zápasu už v 13. minúte. Ďubek prihral Brašeňovi, ktorého prvé zakončenie ešte hosťujúci brankár Krajčírik vyrazil, ale na dorážku už nestačil – 1:0.

Domáci sa v úvodnom dejstve presadili ešte dvakrát a už do prestávky sa výrazne priblížili k trojbodovému zis­ku.

Najskôr v 34. minúte Duga odcentroval z pravého kraja a strelou z prvej zdvojnásobil náskok Sloboda, ktorý v 43. minúte vysunul do samostatného úniku Šveca a ten ešte zvýšil rozdiel – 3:0.

V 55. minúte padol už štvrtý gól do ružomberskej siete. Ďubek rozohral priamy kop z kraja ihriska, no z netradičnej streleckej pozície sa mu podarilo zaskočiť Krajčírika.

Zdalo sa byť rozhodnuté, ale hostia nezložili zbrane a zdramatizovali súboj. Najprv hlavný rozhodca Ziemba nariadil jedenástku po páde Kostadinova a Twardzik v 66. minúte pokazil čisté konto Pindrochovi v domácej bránke.

Ružomberčania sa presadili aj o desať minút neskôr zásluhou Gereca (4:2), ale viac už nestihli a Zlaté Moravce si postrážili víťazstvo.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Ružomberok 4:2 (3:0)

Góly: 13. Brašeň, 34. Sloboda, 43. Švec, 55. Ďubek – 66. Twardzik (z 11 m), 76. Čurma. Rozhodovali: Ziemba – Hrčka, Hrmo, ŽK: Sloboda, Ďubek (obaja Z. Moravce), 1970 divákov

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Zlaté Moravce: Pindroch – Čögley, Tóth (77. Pintér), Asanovič, Brašeň – Švec (75. Orávik), Sloboda, Duga (81. Richtárech), Koval – Ďubek – Jarovič

Ružomberok: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Mojžiš – Takáč – Kostadinov, Qose, Brenkus (46. Gerec), Regáli (46. Almaský) – Novotný (80. Bobček)