Kristína Striešková Futbal

Futbalisti ViOn-u v semifinále!

V utorňajšej odvete štvrťfinále zdolali doma MFK Košice 1:0 a po remíze 2:2 v prvom súboji postúpili medzi elitné kvarteto súťaže.

Odvetné štvrťfinálové stretnutie Slovnaft Cupu sa hralo v nepríjemnom a veternom počasí. Už v 6. minúte prišla pekná akcia po osi Candrák-Kuračka s Babicovou koncovkou, s ktorou brankár hostí nemal problém. Po štvrťhodine hry si na Candrákov center nabehol Brčák, ale zo 6 metrov hlavou nenamieril medzi žrde. Do vedenia mohli ísť domáci v 26. minúte avšak Pavelka vo vyloženej príležitosti prestrelil. V 39. minúte Hruška nabil Babicovi, jeho prudkú strelu odvrátila obrana hostí na rohový kop. Východniari so silnou podporou vetra v závere prvého dejstva mohli ísť do vedenia, ale Viazanka v poslednej chvíli čisto odblokoval Candrák.
Po zmene strán ako prvý medzi žrde mieril Novák, Kuciak bol však pozorný. Po hodine hry Hruškov center našiel na rohu malého vápna Pevelku, ktorého strele chýbali decimetre. V 62. minúte Babic rozohral rohový kop na Chrena, na jeho centrovanú loptu si vyskočil Brčák a hlavou zblízka skóroval – 1:0. V 69. minúte Kuračkovu dobre mierenú strelu odvrátil na bránkovej čiare Isola, tlak domácich silnel. Babica vychytal Lopez a Chrenova delovka len tesne minula cieľ. V 75. minúte Babicova parádna strela z priameho kopu opečiatkovala brvno košickej brány. V 84. minúte sa v ideálnej gólovej príležitosti ocitol Brčák, z 10 m prestrelil. Vzápätí Hodek preloboval brankára, jeho strela však skončila iba na žrdi. Po nerozhodnom výsledku v Košiciach sa z postupu radovali Zlatomoravčania.

odveta štvrťfinále SP 2011/2012: ViOn Zlaté Moravce – MFK Košice 1:0 (0:0) Gól: 62. Brčák. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Brčák, Candrák, Hodek – Djokovič, Kavka, Pačinda, 422 divákov. Zostavy a striedania: ViOn: Kuciak – Candrák, Janečka, Farkaš, Chren – Pavlovič (64. Majerník) – Hruška, Babic, Kuračka, Brčák (90. Pinter) – Pavelka (76. Hodek) MFK: Lopez Fernando – Isola, Djokovič, Kavka, Čonka – Pačinda (76. Gál-Andrezly), Viazanko (56. Diaby), Hovančík, Karaš – Jurčo, Novák (67. Kubík) Prvý zápas 2:2, do semifinále postúpili Zlaté Moravce

Hlasy trénerov: Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Vyhrali sme 1:0 aj keď súper neustále hrozil z brejkov. Sme radi, že sme napokon postúpili my do jarného semifinále.“ **Ladislav Šimčo, tréner Košíc: **V tomto počasí to bol veľmi slušný zápas z oboch strán. V podstate sa rozhodovalo o tom, kto dá prvý gól. Dali ho domáci, a preto postúpili."