Futbal

Futbalisti ViOn-u si napravili chuť: Ružomberku strelili 3 góly

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce triumfovali v sobotnom 20. kole Fortuna ligy doma nad Ružomberkom 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti ViOn-u si napravili chuť: Ružomberku strelili 3 góly
Zdroj: Rastislav Búgel

V priamom súboji o hornú šestku sa od úvodu hralo obojstranne ofenzívne. Už v 2. minúte sa v dobrej šanci ocitol Kovaľ, ale mieril len tesne vedľa. V 11. minúte po faule Grozdanovského na Brenkusa mali hostia výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Maslo, ale pálil vysoko nad. Už o dve minúty prišla pekná akcia domácich po osi Kovaľ – Čonka, ale Hrnčár v čistej šanci netrafil priestor bránky. V 27. minúte sa po rohu dostal ku strele Mrva, ale pozorného Chovana neprekvapil. Skóre sa menilo po polhodine hry. Ďubekov center z rohového kopu Csögley posunul hlavou do päťky a Menich z prvej nedal Krajčiríkovi šancu. Už o dve mninúty domáci zvýšili svoje vedenie, keď Hrnčár z pravej strany poslal milimetrový center do päťky a nekrytý Kovaľ s prehľadom skóroval. V závere prvého polčasu Brenkusovu strelu z priameho kopu Chovan vyrazil a následnú dorážku vyriešila obrana ViOnu.

Druhý polčas na ťažkom teréne veľa futbalovej krásy nepriniesol. V 55. minúte Ďubekov center našiel na hranici šestnástky Tótha, ktorého dobre mierenú strelu odvrátil jeden z obrancov hostí na roh. Ružomberčania sa vrátili do zápasu v 73. minúte, keď zmätky v domácej obrane využil Ďungel a zblízka skóroval. Odpoveď domácich prišla okamžite. Aktívny Hrnčár posadil center na hlavu Kovaľa, ktorý svojim druhým gólom v zápase zvýšil na 3:1. V závere sa hostia snažili, ale domáci si víťazstvo ustrážili.

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 3:1 (2:0)

Góly: 32. a 74. Kovaľ, 30. Menich – 73. Ďungel. Rozhodovali: Gemzický – Borsányi, Vitko, ŽK: Čögley – Kostadinov, Kojnok, bez divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Tóth, Menich. Čonka – Hrnčár (90. Haspra), Grozdanovski, Duga, Kovaľ (88. Kyziridis) – Ďubek (77. Pintér), Balaj

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Maslo, Mojžiš – Kojnok (46. Ďungel), Múdry (62. Gerec), Zigmund, Madleňák – Kostadinov, Brenkus (73. Kubík) – Regáli (85. Boďa)

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: „Očakávali sme ťažký zápas na náročnom teréne, čo sa aj potvrdilo. Prvým kľúčovým momentom zápasu bol nepremenený pokutový kop hostí, druhým náš bleskový gól na 3:1. Bol to veľmi dôležitý zápas, určitá spokojnosť tam je, ale ešte nás čakajú dva zápasy. Toto víťazstvo je zlomový krok, ale v prvej šestke ešte nie sme.“

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Vedeli sme o čo hráme. Úvodných 25 minút bolo z našej strany výborných, ale zahodili sme pokutový kop. Následne sme dostali dva lacné góly. Po zmene strán sme dali kontaktný gól, ale vzápätí sme inkasovali. Domáci vyhrali zaslúžene, pretože oni svoje šance na rozdiel od nás premenili. Vo zvyšných dvoch zápasoch musíme naplno bodovať, keď chceme hrať v hornej šestke.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.