Futbal

Futbalisti bez bodu: V regionálnom derby nestačili na Nitru, FOTO

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble si body v zápase s Nitrou nepripísali. Na trávniku súpera inkasovali štyri góly.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti bez bodu: V regionálnom derby nestačili na Nitru, FOTO
44

Domáci bojovali o svoje prvé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Začiatok zápasu sa pre technické problémy s osvetlením hracej plochy o necelých desať minút oneskoril. Prvá vážnejšia akcia patrila domácim. Fábry poslal výborný center do pokutového územia, ktorý našiel Vestenického, no jeho strelu zastavilo brvno. V 14. minúte sa do nádejnej šance dostal útočník Nitry Taiwo. Jeho strela však skončila v náručí pripraveného Krnáča. Futbalisti ViOn-u ohrozili vážnejšie bránu domácich v 20. minúte, Ewertonov samostatný nájazd v poslednej chvíli zarazil brániaci Križan. Odpoveď Nitry nenechala na seba dlho čakať. Prízemnú prihrávku Chobota pred bránu úspešne zakončil Vestenický – 1:0. O 12 minút vznikol na opačnej strane po štandardnej situácii v domácej šestnástke závar, v ktorom sa najlepšie zorientoval Ubeh a za pomoci žŕdky vyrovnal na 1:1.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hráči Nitry. Zverencom trénera Ivana Galáda prinavrátil vedenie po štandardnej situácii Križan. V 52. minúte sa opäť prihlásili o slovo domáci, keď Fábryho tvrdú strelu vyrazil brankár hostí na roh. To však nebolo zo strany domácich všetko. Križan mohol vedenie svojho tímu navýšiť už na rozdiel dvoch gólov, no po jeho šanci sa skóre tentokrát nemenilo. V ďalšom priebehu zápasu bola Nitra aktívnejšia. Do nádejných akcii sa postupne dostali Fábry i Taiwo. Aktivita domácich sa naďalej stupňovala. Tretí gól Nitry padol v 82. minúte, keď sa do listiny strelcov druhýkrát v zápase zapísal Vestenický. Ten istý hráč o štyri minúty neskôr zavŕšil svoj hetrik a stanovil aj konečný výsledok zápasu. Nitra si po víťazstve nad Zlatými Moravcami 4:1 zapísala do tabuľky prvý triumf v sezóne.

FC Nitra – FC Vion Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (1:1)

Góly: 21., 82., 85. Vestenický, 49. Križan – 33. Ubeh. Rozhodovali: Hrčka – Bednár, Jekkel, ŽK: Ubeh, Duga (obaja ViOn), 2324 divákov

Zostavy a striedania:

Nitra: Hroššo – Križan, Kóňa, Fábry, Chovanec – Chobot (83. Čeredničenko), Šimončič, Abdulrahman (90. M. Fábry), Vestenický (87. Macho) – Farkaš, Charizopulos

Zlaté Moravce: Krnáč – Banovič, Udeh, Čögley, Paixao da Silva – Chren, Duga (46. Karlík), Orávik, Dimitrijevič (64. Casado) – Brašeň, Ďubek (74. Urgela)

FC Nitra – FC Vion Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (1:1)