Futbal

Filip Balaj po remíze s Pohroním: Bol to bojovný zápas, nevešiame hlavy

Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa remizovali v 12. kole Fortuna ligy s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2.

Ilustračný obrázok k článku Filip Balaj po remíze s Pohroním: Bol to bojovný zápas, nevešiame hlavy
2
Zdroj: TASR/Dušan Pethö

V prvom polčase boli viac na lopte domáci futbalisti, ktorí mohli ísť do vedenia v jedenástej minúte. Weir strieľal spoza šestnástky, no brankár Chovan dobre zasiahol pod brvnom. Následne hostia predviedli rýchly protiútok z pravej strany, Hrnčár poslal loptu do šestnástky, kde si nabehol grécky legionár Kyziridis a vychutnal si bezmocného Jenča, loptu pohodlne posielal medzi žrde – 0:1. Peknú futbalovú akciu predviedol v 21. minúte útočník Pohronia Fadera.

Prešiel po ľavej strane poľahky cez Tótha, v šestnástke si spravil Menicha a parádne zakončil presne k žrdi – 1:1. Domáci futbalisti mohli ešte do polčasu aj otočiť výsledok, no voľný Župa v pokutovom území strieľal slabo a iba do priestoru, kde stál pozorný Chovan.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V druhom dejstve sa obraz hry nemenil, ale nebezpečnejší boli hostia, pretože Kyziridis dvakrát nebezpečne strieľal, dobre zasahovali Špiriak i Chovan a Balajova hlavička po hodine hry bola málo razantná. Tento futbalista sa však napokon tešil z gólu. V 67. minúte po centri Chrena hlavičkoval Hrnčár do brvna a napokon odrazenú loptu upratal Balaj do bránky 1:2.

Z vedenia sa ViOn tešil len pár sekúnd, pretože Pohronie predviedlo rýchlu akciu na konci ktorej sa presadil v páde v šestnástke voľný Weir – 2:2.

Domáci boli potom pri chuti, častejšie hrozili, Chovan mal prácu po koncovke Župu a hlavičke Bimenyimanu, Badolo strieľal nad brvno, na opačnej strane ho napodobnil Ďubek a Kyziridis nedočiahol na sľubný center pri pravej žrdi. V samom závere spálil veľkú šancu hosťujúci Balaj, ktorý nenamieril loptu do takmer opustenej bránky po faule Badola.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2 (1:1)

Góly: 21. Fadera, 68. Weir – 12. Kyziridis, 67. Balaj. Rozhodovali: Očenáš – Vorel, Perát. ŽK: Chríbik, Špiriak – A. Chovan, Duga, Ďubek. ČK: 90.+ Badolo (Pohronie) za stiahnutie protihráča v čistej šanci

Pohronie: Jenčo – Chríbik, P. Pavlík, Špiriak – Badolo, Obročník (90. Bangala), Weir, Župa – Mazan (81. Blahút), Audino (71. Bimenyimana), Fadera (90. Matić)

ViOn: A. Chovan – Čögley, M. Tóth, Menich, Chren – Grozdanovski, Duga – D. Hrnčár, Ďubek, Kyziridis (87. Kovaľ) – Balaj

Jan Kameník, tréner Pohronia: „Sklamaný som z výsledku, pretože sme chceli doma zvíťaziť. Z hľadiska predvedenej hry sme sa zlepšili. V prvom polčase sme hrali relatívne slušne. Pribrzdila nás individuálna chyba pri inkasovanom góle, keď sme sa nadychovali, útočili. Zdvihli sme sa však a dokázali vyrovnať. Do druhého polčasu sme nevstúpili ideálne, nemali sme pokoj na lopte, nedarila sa nám finálna prihrávka a inkasovali sme druhý gól. Znovu sme sa však zdvihli, rýchlo sme vyrovnali na 2:2. Záver zápasu bol kto z koho. Šance boli na oboch stranách. Mohli sme zápas rozhodnúť v náš prospech, no prežili sme aj gólové príležitosti súpera. Teší nás, že sme strelili dva góly z hry, no jeden bod z domáceho prostredia je málo.“

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: „My sme hrali trošku defenzívnejšie. Domáci totiž majú hráčov, ktorí si vedia pripraviť postupné útoky. Čakali sme teda na nejakú našu príležitosť, tá prišla na začiatku a využili sme ju. Aj v druhom polčase sme sa snažili využívať diery v domácej obrane, znovu sme dali gól a mohli sme dokonca paradoxne duel rozhodnúť v nadstavenom čase. Nemôžem však opomenúť, že nielen my, ale aj domáci si vytvorili viaceré gólové príležitosti, takže zápas skončil tak ako skončil.“

Filip Balaj, strelec druhého gólu Zlatých Moraviec: „Bol to bojovný zápas na ťažkom teréne. Oba tímy chceli vyhrať. My sme chceli potvrdiť stúpajúcu formu. Neprehrali sme, máme aspoň bod, no mohli sme vyhrať. Ja som mal šancu v nadstavenom čase, mal som trafiť loptu do bránky, keďže gólman vybiehal von zo šestnástky. Nevešiame však hlavy, neprehrali sme, ideme ďalej.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

12. kolo: FK Pohronie - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2