Adriana Blahová Futbal

FC ViOn U 19: V posledných minútach súper vyrovnal!

Starší dorastenci ViOnu odohrali úvodný zápas prvej ligy na domácej pôde. Narazili na úradujúceho majstra, Spartak Trnava. V zápase viedli 1:0, v 86. minúte však súper skóroval. Nakoniec sa museli uspokojiť s remízou.

V prvom polčase boli domáci futbalisti aktívnejší. Úsilie Vionistov korunoval Lukáš Mihálik premenenou penaltou V závere stretnutia platilo „nedáš – dostaneš“, keď trnavského brankára zachránila tretíkrát tička. Pár minút pred koncom zápasu po chybnej rozohrávke v strede pola prišlo k zbytočnému rohovému kopu, po ktorom Trnavčania vyrovnali. „Bola to jednoznačne chyba. Lopta mala ísť kombináciou preč, respektíve odkopom preč,“ hodnotí tréner Marián Sutto.

Prvé stretnutie súťaže proti Dubnici Vionisti vyhrali. Najbližšie čaká dorastencov Podbrezová. „V prípravných zápasoch sme ju vždy porazili. Je to súper, ktorý nám sedí. Budeme chcieť vyhrať tri body,“ tvrdí pravý obranca ViOnu, Erik Rumanko.

Dorastenci Spartak Trnava skončili v poslednej sezóne na prvom mieste. Teraz však nemajú veľké oči. „Musíme byť skromní, lebo gro tímu odišlo do juniorky. Celá kostra, desať hráčov. Tvorí sa úplne nový tím. Sú tu chalani, ktorí by mohli hrávať v „sedemnástke“ Čaká nás tvrdá práca, čo nám ukázali predošlé dve kolá. Samozrejme, nechceme hrať druhé husle. Budeme sa biť o popredné miesta,“ prezradil tréner FC Spartak Trnava, Igor Jamrich.