Kristína Striešková Futbal

FC Vion: O víťazstvo sme prišli v poslednej minúte

Naši futbalisti boli na dosah víťazstva na pôde Žiliny, v 90. minúte však na konečných 2:2 vyrovnal Patrik Mráz.

Prvú šancu zápasu síce mali domáci prostredníctvom hlavičky Majtána, ale udrelo na druhej strane. V 5. minúte si loptu v strede ihriska vybojoval Janečka, vybral sa na svoj typický prienik počas ktorého doslova „ofúkol“ niekoľkých hráčov Žiliny a krížnou strelou otvoril skóre zápasu, 0:1! Domáci sa snažili odpovedať, Majtán si v protiútoku pekne zasekol Majerníka, nuž ale prízemnou strelou Kuciaka neprekonal. Nasledujúce dve minúty patrili nášmu Candrákovi – najprv to skúšal volejom, potom strelou z hranice pokutového územia, no ani raz neuspel. V 19. minúte mohlo zahrmieť na našej strane, to by však v bráne ViOnu nemohol stáť Martin Kuciak, ktorý bravúrne vychytal Angelovičovu tutovku. Potom sa na žilinskom trávniku dlho nič nedialo, až 38. minúta priniesla vzruch na tribúny. Do šance sa dostával Majtán, Kuciak ho sklzom mimo pokutového územia odzbrojil, no lopta z jeho kopačky smerovala len priamo na Mabouku, ktorého center zrazil za bránkovú čiaru práve Majtán, 1:1. Prvý polčas uzavrel ďalekonosnou strelou Pavlovič, smerovala však len do stredu brány, kde stál pripravený Dúbravka. ** MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:1)**

Góly: 38. Majtán, 90. Mráz – 5. Janečka, 77. Hruška Základná zostava FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Janečka, Majerník (K), Chren – Pavlovič – Orávik (58. Hruška), Hodek, Babic (72. Paur), Candrák (86. Brčák) – Pavelka

Základná zostava MŠK Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Ondráš, Patrik Mráz – Pečovský – S. Angelovič (87. Zošák), Barčík (K) (60. Deza), Pich (78. Střihavka) – T. Majtán, M. Ceesay

Prvá gólová príležitosť druhého polčasu prišla až v 58. minúte, keď sa v pokutovom území sám ocitol Jozef Piaček, rodák zo Zlatých Moraviec chcel prihrávať na Ceesaya, toho však naša obrana odstavila od lopty. V 73. minúte sa vyznamenal Martin Kuciak, bravúrne vychytal Picha v obdobnej tutovke, v akej bol v prvom polčase Angelovič. Potom však prišla 77. minúta, Hruška si krásne nabehol na Paurovu prihrávku a strhol vedenie na stranu ViOnu, 1:2. V 82. minúte ešte nebezpečnou štandardnou situáciou zahrozil Pavlovič, Dúbravka musel vyrážať. Keď už sa zdalo, že naši chlapci prvýkrát v histórii odídu zo Žiliny s plným bodovým ziskom, prišla 90. minúta a Ondrášov center, ktorý našiel nikým nekrytého Patrika Mráza, a ten zblízka prekonal Kuciaka a stanovil skóre zápasu na 2:2.

Hlasy trénerov:

Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): „Nezachytili sme úvod, keď sme prehrávali súboje v strede ihriska a inkasovali sme. Potom sme sa zlepšili a výsledkom bol vyrovnávajúci gól. V druhom polčase sme prinútili súpera brániť sa, ale dostali sme gól po našej chybe. Do konca sa nám podarilo vyrovnať. Na to, že sme dali doma dva góly, sme mali vyhrať.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Vedeli sme, že ideme k mužstvu, ktoré má veľkú kvalitu a výborné zázemie. Stretnutie malo slušné tempo, v prvom polčase sme sa skoro ujali vedenia po fantastickom sóle Janečku. Potom sme sa stiahli. Cítili sme, že môžeme vyhrať, Paur výborne prehodil na Hrušku. Nakoniec sme smutní, ale remíza je zaslúžená.“