Kristína Striešková Futbal

FC ViOn: Kvalita, charakter a historický úspech

Na poslednom augustovom zápase sa Vionistom podarilo po prvýkrát vyhrať nad žilinským súperom. Počas celej hracej doby išlo o nažhavenú hru, ktorú určite ocenili aj všetci fanúšikovia.

[color=#0000ff]­ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 1:0[/color] (1:0) Gól: 39. Škvarka. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Škvarka, Kuciak, Žilák, Orávik – Paur, 1978 divákov. Zostavy a striedania: ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Majerník, Bortel, Chren – Obročník – Orávik, Škvarka (90. Farkaš), Žilák (88. Janič), Candrák – Hodek (76. Bernáth). MŠK Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo, Angelovič – Barčík (46. Deza), Šulek (28. Paur), Pečovský, Pich – Guima (70. Káčer), Cessay

Od úvodnej minúty sa hral obojstranne ofenzívny futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. V 6. min prišla učebnicová akcia domácich po osi Cvandrák – Hodek, ale s nepresnou koncovkou Žiláka. Žilinčania odpovedali v 10. min, keď Cessay v čistej šanci preloboval Kuciaka, ale aj jeho bránu. V závere úvodnej štvrťhodiny Škvarkov center našiel na malom vápne osamoteného Hodeka, ale lopta z jeho hlavy len opečiatkovala pravú žrď Dúbravkovej brány. Pekný futbalový moment priniesla 31. min, keď Škvarka z rohu šestnástky „vyprášil“ Dúbravkove rukavice. Na opačnej strane sa ocitol v dobrej príležitosti Pich, ale jeho strelu v poslednej chvíli odvrátil Candrák na roh. Za prejavenú aktivitu sa domáci dočkali odmeny v 39. min, keď na spätnú Orávikovu prihrávku si nabehol agilný Škvarka a nekompromisne z 10 m napálil loptu do šibenice.

Do druhého polčasu vstúpili hostia ofenzívne naladení, ale ich útočné kombinácie viazli. V 54. min sa Orávik predral cez Angeloviča, pozorný Dúbravka však jeho strelu stihol vyraziť. V 69. min striedajúci Deza vyhral bežecký súboj s Pavlendom, ale z ostrého uhla Kuciaka neprestrelil. V záverečnej štvrťhodine hrali hostia na dlhé nakopávané lopty, s ktorými však domácim veľa problémov nenarobili. V 84. min sa v gólovej šanci ocitol Pich, ale zoči-voči Kuciakovi trestuhodne prestrelil a tak sa zrodilo prvé historické ligové víťazstvo Zlatých Moraviec proti Žiline. ** Hlasy trénerov:** Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „My sme dnes boli nažhavení a stopercentne pripravení na zápas. Dávam klobúk dole pred mojim mužstvom za predvedenú hru hlavne v prvom polčase. Dnes sme ukázali ako sa má hrať o ligové body. Mužstvo ukázalo charakter a aj futbalovú kvalitu.“

Frans Adelaar, tréner Žiliny:// „Vždy pred stretnutím sa rozprávame o tom ako byť pripravený na zápas. Dnes 70 percent hráčov nebolo koncentrovaných a mysleli si, že to bude ľahká práca. Odohrali sme zápas, ktorý sme prehrali a neostáva mi nič iné len pogratulovať súperovi k zaslúženému víťazstvu.“//