Kristína Striešková Futbal

FC Tatran Prešov - ViOn Zlaté Moravce 0:1

Netradične v strede týždňa hostil FC Tatran Prešov našich futbalistov ViOnu. Prvý polčas v Prešove nestál ani za babku. Obidva tímy výkonom neoslnili. Ku gólom mali, až na málo výnimiek, ďaleko.

Na rohy však „viedli“ domáci do prestávky 7:2 a aj žltých kariet bolo pomerne dosť (2:3). V 5. minúte Orávik pred Divišom dlho rozmýšľal čo s loptou a nakoniec ju napálil do nôh prešovského brankára. Po štvrťhodine hry zaujali Hruškove nožničky, lopta však letela nad. V 26. minúte kopali Šarišania dva rohy po sebe, Katona po druhom z 11 metrov síce silne napriahol, no vypálil veľmi nepresne. Po polhodine hry hosťujúci Brčák asi z 15 metrov trafil bočnú sieť. A tak v závere polčasu zodvihol tlak divákom iba domáci brankár Diviš, ktorý si ako posledný hráč pred svojou bránkou dovolil riskantnú kľučku na hosťujúceho Hrušku. Po výmene strán výrazné zlepšenie vidieť veľmi nebolo. Hlavne domáci, ktorí potrebujú body ako soľ, zaostávali v mnohých činnostiach a tak zaujali iba niektoré momenty – znova nožničky Hrušku, tentoraz však mieril vedľa a strela Kolbasa na opačnom konci z rohu šestástky. Brankár Kuciak mal s prízemnou loptou síce problémy, no dokázal ju vyraziť, avšak na strane Prešova nereagoval žiaden z hráčov. A tak rozhodla 76. minúta. Zlaté Moravce zahrávali Hruškom svoj 4. rohový kop a hlavou sa zblízka presadil Pavol Majerník. V závere síce Šarišania mali snahu o vyrovnanie, avšak kvalitou výrazne zaostávali.

1. FC Tatran Prešov – ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0) Gól: 76. Majerník. Rozhodoval: Gábor, ŽK: Kolbas, Guba, Krob – Orávik, Chren, Paur, Candrák, 1230 divákov. Zostavy a striedania: Tatran: Diviš – Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Krob – Lipták – Katona (79. Žůrek), Adam (62. Macko), Papaj – Guba (61. Coimbra), Bernardo ViOn: Kuciak – Pavlenda, Janečka, Majerník, Chren – Pavlovič – Orávik (71. Candrák), Kuračka, Paur, Hruška (87. Hodek) – Brčák (68. Pavelka)

Hlasy trénerov: Štefan Tarkovič, tréner Tatrana „Keď prehráme šiestykrát o jeden gól, o niečom to svedčí. Zápas sme absolútne nezvládli. A nič futbalového neukázali. Hostia organizovane bránili a vyrážali do brejkov. Herne nepatríme na spodok tabuľky, ale v premieňaní šancí sme úplne úbohí. Ak sa toto nezlepší, netreba čakať od tohto mužstva viac než doteraz.“// Juraj Jarábek, tréner ViOn-u „Vedeli sme, že nás čaká neľahký zápas. Prešov hrá o holý život, ale neprekvapil nás ničím. V prvom polčase sme si vypracovali iba dve pološance a tak sme radi, že v druhom rozhodol v náš prospech jediný gól.“ // Zdroj: TASR