Kultúra

Fašiangy v Topoľčiankach: Veľký sprievod ulicami zažijeme i tento rok!

Pri Zlatých Moravciach bude veselo. V jednej z najznámejších obcí nášho regiónu sa na záver fašiangového obdobia uskutoční veľká paráda. Čo, kde a kedy?

Ilustračný obrázok k článku Fašiangy v Topoľčiankach: Veľký sprievod ulicami zažijeme i tento rok!
Zdroj: TASR

Na záver fašiangového obdobia si v dedinke Topoľčianky pre ľudí pripravili zaujímavú kultúrnu udalosť.

Ako informuje obec, v sobotu 22. februára sa tu uskutoční fašiangový sprievod obcou, ktorý začne o 9.30 hodine ráno.

Sprievod bude postupne prechádzať jednotlivými ulicami obce. Dokopy tak prejde úctyhodných trinásť kilometrov. Chýbať v ňom nebudú členovia folklórnej skupiny Topoľnica a dychovej hudby Podhrušovan, ktorí sa postarajú o dobrú zábavu.

Umelci sa podľa vyjadrenia obce predstavia v tradičných topoľčianskych krojoch. „Zaspievajú a zahrajú vám tradičné fašiangové a iné ľudové piesne,“ informuje obec.

Fašiangový sprievod je neodmysliteľnou súčasťou fašiangového obdobia, vďaka čomu patríme medzi obce, z ktorých sa ešte tento ľudový zvyk nevytratil. Budeme radi, keď toto podujatie podporíte svojou účasťou a prispejete tak k podpore krásnej slovenskej ľudovej tradície,“ dodáva miestna samospráva.

Obdobie zábav

Fašiangy boli odjakživa symbolom veselosti a zábavy, taktiež označovali obdobie, ktoré ukončovalo priadky a za ktorým nasledovalo tkanie.

Boli a sú akýmsi premostením medzi časom Vianoc a predveľkonočným obdobím. Fašiangové obdobie sa začína od Troch Kráľov a trvá do Popolcovej stredy. Je v podstate obdobím prechodu od zimy k jari.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie