Elektromobil v rukách mestských policajtov? Čoskoro možno realita...

Mesto Zlaté Moravce plánuje kúpiť nový elektromobil pre potreby mestskej polície. Magistrát sa chce uchádzať o finančnú dotáciu na jeho zakúpenie.

Ilustračný obrázok k článku Elektromobil v rukách mestských policajtov? Čoskoro možno realita...
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Zlaté Moravce plánuje kúpiť nový elektromobil pre potreby mestskej polície. Odhadované náklady na obstaranie vozidla s alternatívnym pohonom vrátane jeho vybavenia a označenia predstavujú 40 000 eur. Zlaté Moravce sa plánujú uchádzať o dotáciu z Environmentálneho fondu SR v sume 30 000 eur, informovalo vedenie mesta.

Podanie žiadosti o dotáciu budú schvaľovať mestskí poslanci na svojom najbližšom zasadnutí. Kúpou nového elektromobilu chce mesto dosiahnuť zníženie množstva vypustených znečisťujúcich látok do ovzdušia a prispieť tak k ochrane životného prostredia.

Environmentálny fond vyhlásil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti Elektomobilita. Maximálna výška podpory projektu formou dotácie je 30 000 eur pri dodržaní podmienky spolufinancovania zo zdrojov prijímateľa vo výške najmenej 5 percent z oprávnených nákladov projektu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame