Dočkali sme sa: Radnica odovzdá na jar do užívania 32 nájomných bytov

Mesto Zlaté Moravce odovzdá už o niekoľko týždňov do užívania 32 nájomných bytov. Bytovka pozostávajúca z dvoch blokov so samostatnými vchodmi už stojí na Ulici 1. mája. Skolaudovaná bola na konci roka 2017.

Ilustračný obrázok k článku Dočkali sme sa: Radnica odovzdá na jar do užívania 32 nájomných bytov
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Investičné náklady na výstavbu nového bytového domu boli 1 401 551 eur. „Samospráva túto sumu uhradí z úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania vo výške 840 930 eur a z dotácie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v hodnote 560 620 eur. Z vlastných zdrojov vyčlenilo mesto 201 248 eur na vybudovanie komunikácií, spevnených plôch a inžinierskych sietí,“ informovala radnica.

Celkovo sa v novej bytovke nachádza dvanásť jednoizbových bytov, šestnásť dvojizbových bytov a štyri trojizbové byty. Priemerná podlahová plocha jedného bytu je 46,64 metrov štvorcových.

„Podľa kúpnej zmluvy je súčasťou vybudovaných bytov aj vnútorné vybavenie, ako napríklad kuchynská linka s drezom, elektrický sporák s elektrickou rúrou, umývadlá, vane či vodovodné batérie. Byty budú pripravené na bývanie pre záujemcov už na jar tohto roka,“ uviedol primátor Dušan Husár.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame