Samospráva

Dočká sa obnovy? Mesto chce dať zrekonštruovať Park Janka Kráľa

Park pri kaštieli Migazziovcov, nazývaný aj Park Janka Kráľa, už čoskoro možno čaká obnova. Mesto sa uchádza o dotáciu na jeho renováciu.

Ilustračný obrázok k článku Dočká sa obnovy? Mesto chce dať zrekonštruovať Park Janka Kráľa

Úrad podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu vyhlásil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti podpory regionálneho rozvoja. Na výzvu reagovala aj zlatomoravská samospráva, ktorá za získané peniaze chce dať zrenovovať Park Janka Kráľa.

„V rámci predkladaného projektu je cieľom Mesta Zlaté Moravce rekonštruovať a modernizovať park pri kaštieli Migazziovcov. Hlavnými aktivitami bude úprava chodníkov, javiska, zabezpečenie mobiliáru – výmena lavičiek, košov, výmena osvetlenia a zriadenie informačného kiosku,“ informuje mesto.

Ako ďalej uviedlo, celkové oprávnené výdavky projektu sú v objeme 60-tisíc eur. Ak bude samospráva so svojou žiadosťou o dotáciu úspešná, môže získať finančnú podporu v maximálnej výške 50-tisíc eur.

„Podmienkou je spolufinancovanie projektu zo strany samosprávy, a to minimálne vo výške 10 percent, čo predstavuje sumu 5-tisic eur. Keďže je však celý projekt nastavený na sumu 60-tisíc, mesto by muselo zo svojho zaplatiť o trošku viac, dokopy rovných 10-tisíc eur,“ dodáva magistrát.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie