Dobré správy pre náš región: V Moravciach by mal vyrásť nový priemyselný areál

Spoločnosť Ardis zo Žiaru nad Hronom plánuje vybudovať v Zlatých Moravciach nový priemyselný areál. Prečítajte si podrobnosti...

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy pre náš región: V Moravciach by mal vyrásť nový priemyselný areál
Zdroj: TASR

Priemyselný areál by mal po dokončení pozostávať z halových priestorov, prístupových cestných komunikácií, odstavných plôch, spevnených plôch a nevyhnutnej technickej infraštruktúry pre budúcich investorov, ktorí budú v areáli sídliť. Spoločnosť predložila zámer výstavby na posúdenie vplyvov na životné prostredie. Celkové náklady na výstavbu priemyselného areálu by mali dosiahnuť 25 miliónov eur.

Nový priemyselný areál by mal vzniknúť v lokalite oproti čerpacej stanici Slovnaft v susedstve Obchodného centra Ardis. V súčasnosti je pozemok voľný, nenachádzajú sa na ňom žiadne stavebné objekty. Navrhovaná činnosť v súčasnej etape investičného projektu predpokladá záber plochy v rozsahu 50 000 až 70 000 štvorcových metrov z celkovej výmery pozemku 82.059 štvorcových metrov. V areáli by mali byť v budúcnosti realizované priestory pre budúcich investorov, s ktorými v súčasnosti prebiehajú rokovania.

Výstavba areálu by sa mala začať po ukončení procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie a získaní potrebných povolení. Jednotlivé činnosti v priemyselnom areáli predpokladajú výrobno-prevádzkový charakter. V prevádzkach by malo pracovať zhruba 500 zamestnancov, prevažne v nepretržitej trojzmennej prevádzke a v prípade administratívnych pracovníkov v jednozmennej prevádzke.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame