Dobré správy pre milovníkov dvoch kolies: V regióne vyrástla nová cyklotrasa, kde ju nájdete?

Nadšenci cykloturistiky zbystrite pozornosť. V našom regióne vyrástol nový cykloturistický chodník. Kde túto novinku nájdete? Čítajte ďalej v článku.

Peter Klimant
Ilustračný obrázok k článku Dobré správy pre milovníkov dvoch kolies: V regióne vyrástla nová cyklotrasa, kde ju nájdete?
Zdroj: Dnes24.sk

Novučičký cykloturistický chodník nájdeme v pohorí Tríbeč. Jeho oficiálny názov je „049 – Tríbečská hrebeňovka“. Nie je to žiadny drobec, celá terasa meria slušných 79 km. „Trasa prepája mesto Nitra s lokalitou Penhýbel pri obci Veľké Pole a predpokladá sa, že v budúcnosti bude pokračovať ďalej až do Handlovej,“ hovorí Michal Hlatký zo Slovenského Cykloklubu. Trasa prechádza popri hradoch Gýmeš a Čierny hrad, takže o pekné výhľady tu nie je núdza.

Podľa slov Hlatkého, celá táto nová trasa vznikla v rámci projektu „Bikepark Tríbeč“, čo je koncept, ktorý obsahuje viac ako 400 km nových cykloturistických trás. „Už viac ako 100 km sa z toho podarilo vyznačiť v spolupráci s VUC Nitra. Tieto trasy v pohorí Tríbeč následne nadväzujú na ďalšie trasy v Podhorí. Toto všetko sa realizuje v trojročnej spolupráci medzi Slovenským cykloklubom a Nitrianskym samosprávnym krajom,“ informuje Hlatký. Dodal, že v kraji do troch rokov celkovo pribudne viac ako 400 km značených cykloturistic­kých trás.

Tríbečská hrebeňovka nie je jediná nová trasa, ktorá u nás tento rok pribudla. Cyklisti z okresu môžu okrem Tríbečskej hrebeňovky využívať aj novú trasu Sľažany – Solčany, ktorá prechádza naprieč Tríbečom. Hlatký ďalej prezradil, že budúci rok by v týchto končinách mali pribudnúť ďalšie tri až štyri nové trasy.

Foto: Michal Hlatký

Zdroj: Dnes24.sk