Správy

Dobré správy: Nemocnica Zlaté Moravce zakúpila novú medicínsku techniku

Nemocnica Zlaté Moravce, člen skupiny AGEL, zakúpila modernú medicínsku techniku v hodnote takmer 14-tisíc eur. Poslúži pacientom s pľúcnymi ochoreniami.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy: Nemocnica Zlaté Moravce zakúpila novú medicínsku techniku
Zdroj: Nemocnica Zlaté Moravce

Ako uviedlo vedenie nemocnice, nový pľúcny ventilátor je určený pre intenzívnu starostlivosť o pacientov a pre pacientov s chronickým zlyhávaním dýchania, ktorý dokáže úplne alebo čiastočne nahradiť funkciu pľúc.

„Nová prístrojová technika je určená na umelú ventiláciu dospelých ako aj pediatrických pacientov. Hlavnými výhodami ventilátora je, že sa ním dokážu úplne alebo čiastočne nahradiť pacientove pľúca, ktoré nie sú schopné z rôznych príčin adekvátne zabezpečiť dostatočnú oxygenáciu tj. okysličenie organizmu. Je to prístroj s rôznymi režimami tlakovo a objemovo riadenej ventilácie a s možnosťou podpory spontánneho dýchania pacienta,“ povedala hovorkyňa spoločnosti AGEL SK Alžbeta Sivá. Ako ďalej povedala, v Nemocnici Zlaté Moravce ho budú využívať prevažne pacienti na oddelení anestézie a intenzívnej medicíny. Prístroj nahradil morálne ako aj technicky zastaraný a opotrebovaný starší typ.

„Tešíme sa, že Nemocnica Zlaté Moravce obnovuje modernú prístrojovú techniku na našom oddelení a tým zabezpečuje pacientom nášho regiónu skvalitnenie zdravotnej starostlivosti v akútnom ohrození života,“ uviedla primárka oddelenia anestézie a intenzívnej medicíny Jarmila Dekrétová.

Kúpou tohto mobilného ventilátora má nemocnica možnosť zabezpečiť umelú pľúcnu ventiláciu pre všetkých hospitalizovaných pacientov na oddelení anestézie a intenzívnej medicíny.

„Som veľmi rada, že kúpou nového ventilátora sa nám darí napĺňanie cieľa nemocnice, ktorým je skvalitniť poskytovanie zdravotnej starostlivosti naším pacientom ruka v ruke so zodpovedným a profesionálnym prístupom našich pracovníkov, ako aj adekvátnym prístrojovým vybavením,“ dodala riaditeľka nemocnice Marta Eckhardtová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie