Futbal

Dobré správy: Chovan a Hrnčár si naďalej budú obliekať dres ViOn-u

Brankár Adrián Chovan aj krídelný hráč David Hrnčár budú pokračovať vo fortunaligovom futbalovom klube FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy: Chovan a Hrnčár si naďalej budú obliekať dres ViOn-u
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Chovan po dvoch rokoch hosťovania z AS Trenčín prestúpil natrvalo, Hrnčár bude hosťovať aj v nasledujúcej sezóne z ŠK Slovan Bratislava.

Dvadsaťštyriročný Chovan má v Zlatých Moravciach na konte 28 duelov, no môže sa mu uvoľniť viac priestoru po odchode Branislava Pindrocha do poľského Rakówa Czestochowa.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

„Veľmi sa teším, že sa to podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Pocity sú výborné. Som rád, že po dvoch rokoch, ktoré som v Moravciach strávil, sa stávam hráčom ViOn-u. V klube pracujú veľmi dobrí ľudia, na čele s výborným pánom majiteľom. Máme k dispozícii dobré, domáce podmienky. Panuje tu rodinná atmosféra. Sezóna sa nezadržateľne blíži. Najdôležitejšie bude, aby sme boli v kabíne súdržní, držali jednoducho pri sebe a ťahali za jeden povraz. Dôležité je tiež zdravie. Verím, že budeme bojovať o čo najvyššie priečky. Teším sa, keď si spolu opäť zakričíme v šatni a oslávime víťazstvá,“ uviedol Chovan pre fcvion.sk.

Hrnčár nastúpil za ViOn v jedenástich stretnutiach, z pozície pravého krídelníka sa presunul na pravý kraj defenzívy, kde zastupoval zraneného Petra Čögleya.

„Je to ďalší z futbalistov, ktorý po ukončení hosťovania prejavil veľký záujem pokračovať vo ViOn-e. Takisto debaty s ním, ale i Slovanom, boli veľmi rýchle, za čo predstaviteľom jeho materského klubu patrí poďakovanie. David je univerzálny hráč, využiteľný na troch až štyroch postoch. Je mimoriadne dobre fyzicky pripravený a rýchlostne vybavený. Sme radi, že sme ho získali. Zatiaľ len na ročné hosťovanie, ale s dohodou na prestup. Na jar nám ukázal svoju kvalitu a prednosti, preto sme sa ho znova rozhodli angažovať. Rovnako zohrali pri jeho získaní aj ľudské hodnoty. Je prínosom i pre hráčsku šatňu,“ povedal generálny manažér Marek Ondrejka.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie