Kultúra

Deň plný histórie v Moravciach: Na nádvorí kaštieľa sa cestovalo časom, FOTO

V Zlatých Moravciach sa nedávno uskutočnilo podujatie Cestovanie časom - Zlaté Moravce včera a dnes. Pozrite sa, ako to tam vyzeralo.

Ilustračný obrázok k článku Deň plný histórie v Moravciach: Na nádvorí kaštieľa sa cestovalo časom, FOTO
11
Galéria

Dňa 6. septembra 2019 OZ PLATAN v Zlatých Moravciach usporiadalo podujatie pod názvom Cestovanie časom – Zlaté Moravce včera a dnes. Program tu bol bohatý.

„Zlatomoravčania, návštevníci zo Slovenska a zahraniční hostia mali možnosť so sprievodom dobových paničiek sa oboznámiť s históriou Zlatých Moraviec prostredníctvom historických míľnikov a s odbornou prednáškou regionálneho historika Mariana Tomajku. ,“ hovorí Klaudia Ivanovičová z OZ Platan.

„V ukážkach starých remesiel si návštevníci mohli vyskúšať výrobu prútených košíkov, maľovanie na plátno a iné. Ako to bolo s remeselnou výrobou v prednáške Dominik Šabo prítomných poinformoval o Cechoch v Zlatých Moravciach od 16. storočia a pracovníčky múzeá Vierka Tómová a Ivanka Valkovičová hostí sprevádzali v mestskom múzeu,“ ďalej povedala.

Bolo tu i poriadne doslovne horúco. V závere celého podujatia si totiž mohli ľudia prezrieť pravú žonglérsku a ohňovú show.

„Chcela by som poďakovať za spoluprácu riaditeľke a pracovníčkam Mestskému stredisku kultúry, riaditeľovi Ponitrianskeho múzea v Nitre, pracovníčkam Mestského múzea v Zlatých Moravciach, p. Mariánovi Tomajkovi, OZ Zlatomoravčianka, p. Ivetke Minárovej, Únii nevidiacich a slabozrakých na Slovensku, riaditeľke ZUŠ Mgr. Mičkeovej, riaditeľom a pedagógom základých a materských škôl, ktorí sa do podujatia zaangažovali,“ dodala na záver Ivanovičová.

Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja a OZ PLATAN.

Deň plný histórie v Moravciach: Na nádvorí kaštieľa sa cestovalo časom
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie