Futbal

Delenie bodov v Zlatých Moravciach: FC ViOn remizoval s Michalovcami

Cez víkend sa v Zlatých Moravciach odohral ďalší zápas Fortuna ligy. Zlaté Moravce v skupine o záchranu zabojovali proti Michalovciam.

Ilustračný obrázok k článku Delenie bodov v Zlatých Moravciach: FC ViOn remizoval s Michalovcami

Od úvodnej minúty sa hral obojstranne otvorený a ofenzívny futbal. Gólový účet otvoril už v 3. minúte stretnutia Ewerton, ktorý využil nedorozumenie v obrane hostí a povedľa vybiehajúceho Bieszczada namieril presne do pravého dolného rohu. V 14. minúte sa zastreľoval Orávik, ktorého prudkú strelu brankár hostí vytesnil na roh. V 20. minúte pohrozili aj hostia. Kurminowski vyzvŕtal dvoch domácich bekov, ale zoči-voči Kováčovi namieril iba do neho. Už po pár sekundách opäť čaroval Kováč, keď Kurminowského hlavičku z dvoch metrov stihol kryť. Skóre sa opäť zmenilo v 23. minúte. Spoza šestnástky napriahol Orávik a jeho strela skončila v sieti – 2:0. Po polhodine hry hlavičkoval Harba z troch metrov nad a v 36. minúte sa Bartolomeu rútil sám na bránku, ale z ideálnej pozície trestuhodne prestrelil. V závere prvého polčasu ešte Pleva našiel Horníka, ten však sám pred Bieszczadom trafil iba jeho nohy.

Do druhého polčasu Zemplínčania pridali jeden rýchlostný stupeň a domáca obrana mala čo robiť. V 52. minúte rozohral Žofčák štandardnú situáciu, lopta sa dostala k Antonovovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:1. Sústavný tlak hostí priniesol ovocie v 72. minúte. Žofčák priťukol zo štandardnej situácie loptu Kavkovi a ten strelou z 25 metrov prekvapil Kováča – 2:2. V hektickom závere Pintér po rohu Orávika namieril iba do brvna, odrazenú loptu ani z dvoch metrov Harba nevedel poslať do siete. V 90. minúte Plevovu gólovú strelu vyrazil Bieszczad. Po stretnutí diametrálne odlišných polčasov sa body rozdelili.

Hlasy trénerov

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: „Prvý polčas bol z našej strany výborný. Také šance, aké mali Bartolomeu alebo Harba, sa proste musia premeniť. Po góle na 2:1 padla na nás totálna deka. Jedno musím povedať, chýba nám hráč, ako je Igor Žofčák. Máme bod, treba to brať pozitívne. V sobotu máme Prešov, na ktorý sa musíme maximálne pripraviť.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Celé stretnutie sa hral slušný futbal, napriek tomu, že prvý polčas bol z našej strany priam katastrofálny. Keby domáci dali na 3:0, zápas by bol prakticky uzavretý. Druhý polčas sme hrali, čo vieme. Myslím si, že nakoniec to bola spravodlivá remíza.“

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (2:0)

Góly: 6. Ewerton, 23. Orávik – 52. Antonov, 72. Kavka. Rozhodovali: Kráľovič – Lieskovský, Poláček, ŽK: Pitér (Zlaté Moravce), 562 divákov.

• Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Horník, Pintér, Nikolič (46. Kotula), Chren – Pleva – Orávik, Harba, Bartolomeu (65. Bariš), Ewerton – Urgela (73. Šašinka)
  • Michalovce: Bieszczad – Žofčák, Kavka, Mancilla, Šumejko (46. Kovaľ) – Bednár – Jankauskas, Antonov, Niši, Kolesár (46. Sulley) – Kurminowski