Futbal

Ďalšia prehra pre našich futbalistov: Moravce boli porazené Dunajskou Stredou

Cez víkend sa odohralo ďalšie kolo našej najvyššej futbalovej súťaže. Ako vyzeral duel Moraviec proti Dunajskej Strede?

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia prehra pre našich futbalistov: Moravce boli porazené Dunajskou Stredou

Prvá vážna šanca prišla v 7. minúte, na Kalmárov roh dobiehal Bayo, ale hosťujúca obrana stihla zakročiť. Z ďalšieho rohu mohol zblízka zakončiť Šatka, ale loptu netrafil ideálne. Domáci sa neustále tlačili dopredu, ale Bayo stál viackrát v ofsajde. V 18. minúte mal gól na kopačkách Herc, ale jeho slabú strelu Krnáč chytil. Na druhej strane sa dostal do šance Švec, ale zoči-voči brankárovi Jedličkovi neuspel. O minútu poslal tvrdú strelu Casado, ale Jedlička opäť bravúrne chytil. V 26. minúte dostal v stredovom kruhu loptu obranca Ľubomír Šatka, ktorý postupoval sám dopredu a z 25 metrov poslal loptu nekompromisne do bránky – 1:0. V 37. minúte po Davisovej prihrávke sa Kalmár dostal pred bránku, do jeho strely sa však obetavo hodil Práznovský. V 40. minúte hostia vyrovnali. Na ľavej strane ušiel Richtárek, ktorý obišiel aj Šatku a z ostrého uhla poslal loptu do siete – 1:1. Remízový stav však netrval dlho, v 45. minúte Kalmár vysunul Herca, ktorý skóroval – 2:1.

Domáci začali druhý polčas šancou, Vidovu strelu vytlačil Krnáč na roh. V 51. minúte mal vyrovnávajúci gól na kopačkách Casado, ktorý po Čögleyovej prihrávke netrafil bránu. V 63. minúte Bayo perfektne vysunul Kristophera Vidu, ktorý mohol postupovať sám na bránu, ale jeho strelu Krnáč vyrazil na roh. Aj druhý polčas priniesol výborný futbal, hostia sa snažili o vyrovnanie, kým domáci o strelenie tretieho gólu. To sa podarilo v 73. minúte, keď po centri Davisa poslal loptu hlavou do siete Bayo – 3:1. V 85. minúte išiel sám na bránu Bayo, ktorého pred strelou stihol dobehnúť Ľupták a poslal loptu na roh.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:1 (2:1)

Góly: 26. Šatka, 45. Herc, 73. Bayo – 40. Richtárek. Rozhodovali: Pavlík – Vorel, Ferenc, ŽK: K. Vida – Casado, Brašeň, 7089 divákov

DAC: Jedlička – M. Vida, Šatka, Huk, Davis – Herc, Kalmár (90. Kone), Bednár (60. Záhumenský)- Divković (65. Tretiakov), Bayo, K. Vida

ViOn: Krnáč – Čögley, Práznovsý, Banovič, Chren – Ewerton, Ľupták, Richtárek (84. Duga), Brašeň – Casado (72. Ďubek), Švec (46. Urgela)

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Peter Hyballa, tréner DAC-u: „Súper nám dnes sťažil zápas. Pri takom protivníkovi, ktorý hrá defenzívne, musíme hrať rýchlo v útoku. V druhom polčase sme chceli hrať rýchlejšie, mali sme dobré nábehy. Do stavu 2:1 to bol vyrovnaný zápas, potom prišla silná stránka Baya a hlavou trafil. Sme šťastný, že sme získali tri body, máme za sebou ťažký týždeň cestou z Vranova. Tiež ďakujem fanúšikom, ktorí nás celý zápas povzbudzovali. Som na hráčov pyšný.“

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Gratulujem domácim k víťazstvu. Vedeli sme, ako začneme hrať, čo bude na domácich platiť. Hrali sme viac defenzívne, na brejky. Škoda šance Šveca, potom však Šatka dobre trafil. Vyrovnali sme po individuálnej akcií, ale nemá sa stať, že dostaneme lacný gól do kabíny. V druhom polčase sme chceli niečo urobiť s výsledkom, Casadova šanca bola zlomová. Dunajská Streda mala potom šance, hrala dobrý futbal. Dnes sme boli slabí v zakončení. Keď nebudeme premieňať šance, budeme mať problémy.“