Samospráva

Čo sa deje s nemocnicou? Mesto reaguje na informácie šíriace sa internetom

Sociálne siete zaplavili tvrdenia o údajnom konci Nemocnice Zlaté Moravce. Magistrát na tieto názory vydal reakciu.

Ilustračný obrázok k článku Čo sa deje s nemocnicou? Mesto reaguje na informácie šíriace sa internetom
Zdroj: Nemocnica Zlaté Moravce

Úvod nového roka je v Zlatých Moravciach horúci. Minimálne na sociálnych sieťach. Tie boli posledné hodiny zaplavené informáciami o údajnom konci Nemocnice Zlaté Moravce. „Idú nám zatvoriť nemocnicu V Zlatých Moravciach!!! Keď sa zruší pohotovostná služba, zostane asi len plánovaná operatíva,“ píše sa v správe šíriacej sa po sociálnych sieťach. Niektorí aktivisti dokonca zorganizovali na piatok poobede petičnú akciu za zachovanie nemocnice, konať sa bude na zlatomoraveckom námestí o 14:30 hodine.

Dôvodom pre šírenie týchto správ má byť informácia o údajnom zatvorení pohotovostnej služby v Zlatých Moravciach. Občania sa obávajú, že tento krok spôsobí postupný pád celej nemocnice.

Oslovili sme priamo prevádzkovateľa Nemocnice Zlaté Moravce spoločnosť AGEL SK. „V súčasnosti tieto informácie nemôžeme potvrdiť ani vyvrátiť. Všetko ozrejmíme v piatok, kedy vydáme oficiálne stanovisko,“ povedala pre nás hovorkyňa spoločnosti AGEL Lucia Kočková.

K celej veci sa vyjadrilo aj mesto prostredníctvom svojho oficiálneho stanoviska. Píše sa v ňom, že Nemocnica Zlaté Moravce naďalej poskytuje zdravotnú starostlivosť. „V záujme Mesta Zlaté Moravce je zabezpečiť zdravotnú starostlivosť v poskytovanom rozsahu pre obyvateľov Okresu Zlaté Moravce,“ vyjadrilo sa vedenie mesta.

Ako ďalej mesto uviedlo, pre objasnenie fungovania režimu Nemocnice Zlaté Moravce a.s. sa dňa 4.januára 2019 uskutoční pracovné stretnutie s predsedom predstavenstva akciovej spoločnosti (zástupcovia spoločnosti AGEL SK, a.s.), vedením mesta Zlaté Moravce a poslancami Mestského zastupiteľstva v Zlatých Moravciach.

„Následne vedenie mesta bude rokovať s lekárom NSK a to dňa 7.1.2019. Sta­rostovia okolitých obcí Okresu Zlaté Moravce sú pozvaní na pracovné stretnutie s predsedom predstavenstva Nemocnice Zlaté Moravce a.s. dňa 9.1.2019. O výs­ledkoch týchto pracovných stretnutí Vás bude Mesto Zlaté Moravce informovať,“ dodáva magistrát.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie